Delikatny tuning

Pojechałem do warsztatu sprawdzić szczelność układu wydechowego w mojej szóstce i okazało się, że dwa tłumiki są już zużyte i kwalifikują się do wymiany. Pomyślałem sobie :face_with_rolling_eyes: oryginalne tłumiki są b.drogie, u kowala mało kosztują, ale i krótko wytrzymują. Postanowiłem pojechać do swojego znajomego który zajmuje się profesjonalnym tuning’em aut www.forti.pl zaproponował mi wykonanie całego układu wydechowego ze stali nierdzewnej z ładnym, ale subtelnym brzmieniem. Zrobił kosztorys który zaakceptowałem i w następną środę odstawiam swoją szósteczkę na wymianę wydechu. Dowiedziałem się trochę o turbinach, ale tu sobie odpuszczę, bo to już trochę za duża suma jak dla mnie. Dorzucę tylko sportowy filtr (wkład) powietrza i skuszę się na wymianę wiskozy na elektryczny wentylator chłodnicy z bimetalem.

a ile wyniósł kosztorys ???

czemu wymieniasz wiskozę :question: padła :question: czemu nie na nową :question:

1520zł-cały układ wydechowy, 150zł-sportowy wkład filtra powietrza, 300zł-elektryczny wentylator, w tym oczywiście wliczona jest robocizna.
Czemu zastanawiam się nad wyrzuceniem wiskozy :question: Spytałem w tym warsztacie czy jest sposób na to, żeby beemka nie przegrzała się, bo w upały strach się ścigać po mieście… Odpowiedział, że jest; wyrzucić wiskozę i zamontować elektryczny wentylator. Powiedział, że sprawdzone i napewno będzie dobrze, chyba, że zepsuje się wentylator, ale to samo może być z wiskozą. Dopowiedział jeszcze, że mogę się śmiać, ale troszeczkę lżej będzie miał motor…

:grinning: a na jaką kwote opiewa ten kosztorys który zaakceptowałeś :question: Nie kryje że byłbym zainteresowany - bo wydech jest w stanie agonalnym :frowning:

Jak wyżej, Mareczku… Chyba jednocześnie pisaliśmy posty :laughing:

ale w te 1520 zł wchodzą nowe kolektory wydechowe czy nie :question: :face_with_rolling_eyes:

mnie ta wiskoza interesuje bardziej - tylko cholera to juz nie oryginał… :confused:
Podejrzewam, że 20 lat temu auta się nie grzały, poza tym jest ich wiele w upalnej Kaliforni i dają radę… trza pokombinować :bulb:

Nie, Mareczku… Kolektory wydechowe zostają moje…
A z tą wiskozą, wszystko jest dobrze jak się jedzie nawet 200km/h, ale wystarczą krótkie odcinki po 160km/h, ostre hamowanie i korki, a beemka puchnie :frowning: Rozmawiałem z Bartkiem, zrobił wentylator na stałe, ale w korkach temperatura rośnie. Masz rację, że nie będzie to juz oryginał, ale wolę by wskazówka temperatury była we właściwym miejscu, niż oryginał… To nie będzie widoczne z zewnątrz, a i tak nie mam 100% oryginału :flushed:

w sumie jeden tłumik do 635 kosztuje więcej niż 1500 zł, więc i tak warto - jestem ciekaw rezultatów. A szczególnie brzmienia :grinning:

W ten sposób właśnie kalkulowałem. Powiedziano w warsztacie, że taki wydech jest na kilkanaście lat, a do tego gwarantują wzrost mocy do 6 kucyków. Brzmienie będzie z możliwością regulacji, ale przez tenże warsztat. Mam nadzieje, że będę w Toronto, więc posłuchasz sobie dźwięku :laughing:

miejmy nadzieję … :sunglasses:

Miejmy nadzieję…

Hmmm, a jakieś specjalne miejsce dla klasyki w Toronto będzie :question:

nie wydaje mi się

Porozmawiam z Darkiem z M power clubu może coś wymyśli dla nas…

Trochę wiary Marku… :laughing:

jak to mówią - wiara czyni cudaaaa

Szóstka to perełka w śród beemek, więc fajnie byłoby stać tylko koło szóstki :grinning:

A tak z ciekawości ile będzie e24 z Wawy i okolic :question: