Elektryka e23

Mam problem a mianowicie głupieje mi elektryka w mojej 7 :frowning:
Chodzi o to że pali mi bezpieczniki od elektryki szybdawałem i 30 ale i tak sie pala większych niedam bo mi może instalacja paść :frowning:
Do tego centralny zamek :frowning: zamknąć zamknie ale przy próbie otwarcia sie spali bezpiecznik . Szyby dzialaja jakis czas to różnie nawet kilka godzin i nagle przestaja przez spalenie bezpiecznika :frowning:
Jelsi możecei mi doradzic co to jest ?? i gdzie szukac ?? bo niewiem od czego zacząć narazie wyjąłem centralke zamka i tyle :frowning: i co dalej gdzie szukac :question: Help :bulb:

witam…

miałem podobny problem w e24, po kolejnych eliminacjach, znalazłem przepaloną ścieżkę w przekaźniku centralnego, a przyczyną było zwarcie w siłowniku lewych drzwi.

centralny - j.w
sprawdz czy z wyjętą centralką szyby chodzą normalnie, jeśli nie to stawiałbym na uszkodzenie przewodów i zwarcie z masą lub innym przewodem prądowym

Heyah
z wyjętą centralką szyby nadal palą bezpieczniki :frowning: mysłe że właśnie gdzieś zawrcie idzie :frowning: bedzie trzeba szukać głęboko :frowning:

Często dzieje się tak po remontach blacharskich.Chodzi o nadpaloną wiązkę,a tych w 7ce jest w nadmiarze.Może gdzięś przetarło kabel na elastycznym połączeniu dzrzwi karoseria.Pootwieraj wszystkie furtki i sprawdź wtedy albo odwrotnie.Tak czy owak zaopatrz się w kilka wsówek wcześniej.

Po wymianie przełączników jest już dobrze :question: Xawier…

Heyah
Słuchajcie wina była w przełącznikach oraz w przytartum kablu w lewym siłowniku dotykającym do masy :sunglasses: Doszedłęm do tego i teraz jest już wszytsko Bdb :slightly_smiling_face: zmieniłem alternator pięknie stoi prosto :grinning: i pięknie ładuje a jak cichutko teraz mi samochód chodzi :slightly_smiling_face:

Aha i pompa sprzęgła Git :)odpukać…
Wielkie dzięki Adam :flushed: aha i pompa wspomagania już cicho chodzi niewiem czemu ale mi to pasuje :sunglasses:

Czyli szum był z winy alternatora, a nie w pompy wspomagania…