Wkleje swoje wypociny… wyslalam juz Macias-owi jezeli uznacie ze w takiej formie moze byc ten Poradnik, to bede pocic sie dalej i tlumaczyc 
Jest tego bardzo duzo do opisania a nie chce sobie roboty na darmo robic.
Oczywiscie trzeba to poprawic stylistycznie, bo ja juz cos nie za bardzo daje sobie z tym rade 
Dla tych wszystkich ktorzy przymierzaja sie do kupienia 6-tki, pierwszym wyznacznikiem i rozeznaniem rynku sa ogloszenia w prasie i internecie. I juz przy czytaniu ogloszen, potrzebne jest nam pare wskazowek, zeby z dystansem podchodzic do tz „super okazji”.
Jednym z najczestszych przynet stosowanych przez sprzedajacego jest „pelne wyposazenie” czyli stwierdzenie ktore sugeruje nam ze servo, elektryczne szyby czy lusterka, centralny zamek, felgi aluminiowe byly czyms szczegolnym w tym modelu. Tylko ze 6-tka przy swojej cenie „mieszkania wlasnosciowego”, w porownaniu do innych aut w tamtych czasach byla bardzo dobrze wyposazona i prawie wszystkie wyzej wymienione niby extra byly seryjne. Trzeba tez dodac ze na przestrzeni lat, podstawowe wyposazenie i dodatki zmienialy sie tak, ze w pewnych latach np skora byla w podstawowym wyposazeniu, a w innych latach juz dodatkiem.
Oczywiscie przez brak dodatkow nie mozna przekreslac auta w zakupie, bo chociaz ekstras-y maja swoje przyjemne strony, to nie mozna zapominac ze kazdy higlife w starszych autach oznacza wiecej napraw i wieksze koszty na zasadzie „czego nie ma, nie moze sie zepsuc”.
Przez 13,5 lat produkcji wypuszczono w swiat 66 modeli podstawowych, do ktorych dochodzilo 20 pozycji dodatkow, tak ze prawie kazda 6-tka jest w jakims sensie, wyjatkowa i jedyna w swoim rodzaju.
Wiecej pomocnych szczegolowych informacji na temat danego modelu znajdzie sie w napisanym ponizej PORADNIKU.
Wracajac do wyposazenia i wygladu auta, to na tej podstawie mozemy z dokladnoscia do roku dwoch, nie pytajac sie sprzedajacego okreslic faktyczny wiek samochodu. Trzeba jednak dodac, ze data produkcji danego samochodu moze odbiegac i to sporo od daty pierwszego zarejestrowania. Z roznych fabrycznych wzgledow, mozna spotkac auta ktore byly sprzedane i zarejestrowane 2-3 lata po dacie produkcji, dlatego pytajac o rocznik samochodu, pytac nalezy przede wszystkim o date produkcji.
Wlasnie te rozbierznosci rocznikowe wprowadzaja ogolne „zamieszanie historyczne”, bo nie ma ustalonych wspolnych kryterii i kazdy piszacy kieruje sie swoimi ustaleniami.
Ponizszy PORADNIK opiera sie na wiadomosciach zaczerpnietych z niemieckiego Printmagazin Edition-Weiss-Blau nr.111, opracowania Rolf Hendrischke z roku 1995 EWB nr 63 i informacji zaczerpnietych z 6ercoupe.de.
Wersja pierwsza – Karmann-6
Produkowany byl od pazdziernika 1975 roku do wrzesnia 1977 roku, dokladnie 9800 sztuk.
Na europejski rynek wyszla wersja Solex – podwojny gaznik 2966ccm 185 PS i z gaznikiem wtryskowym 3188ccm 200 PS. Z zewnatrz modele te sa identyczne. Karmann-633 CSi w odroznieniu od 630 CS posiadal skorzana kierownice i wykonana w skorze galke biegow
Model ten nie posiadal centralnego zamka, tylnie szyby byly seryjnie elektrycznie otwierane, ale przednie juz byly jako dodatek. Przyciski szyb maja chromowane obwodki, tak samo jak trojkatne podstawki pod lusterka boczne (prawe lusterko bylo dodatkiem).
Seryjne fotele byly kombinacja skory z materialem, cala skorzana tapicerka byla dodatkiem.
Pierwsze samochody (do kwietnia 1977 roku) mialy spryskiwacze montowane jako male rureczki ktore wystawaly z kratek powietrznych. W pierwszym polroczu produkcji 633 CSi, byl produkowany w przeciwnienstwie do 630 CS tylko z manualna skrzynia biegow. Dach otwierany, byl wprowadzony tez pozniej. Podstawowym znakiem rozpoznawczym jest plakietka Karmann-a ktora znajduje sie na slupku przednim od strony kierowcy, a zawiera obok numeru koloru, numer karoseri.
Podstawowym wrogiem Karmann-a jest rdza, ktora przyczynila sie do tego ze 90% tych samochodow skonczylo swoj zywot na zlomie. Rdza jest obecna wszedzie i nie ma takiego miejsca w ktorym by jej nie bylo. W tamtych latach nie stosowano jeszcze fabrycznych zabezpieczen antykorozyjnych i nie tylko Karmann, ale i inne marki samochodow padly ofiara korozji.
cdn… albo i nie 