czy mozna mieszac plyn hamulcowy dot 4 i dot 5

Do którego mustanga :question: Serwisuję mustanga GT z 2005r i na zbiorniczku płynu hamulcowego widnieje napis DOT 3.

Radek ma tego poprzedniego

Generalnie amerykańce maja słabe hamulce bez względu na to co sie tam leje :laughing:

Generalnie masz racje :grinning: Pozatym watpie zeby mustang mial az takie wymagania co do plynu.

Mam SN95 po lifcie 99-04 Cabrio.

Tak na zbiorniczku ma napisane DOT 3, ale warto czasem spojrzeć w specyfikację :wink: .
Wymagany jest Motorcraft High Performance DOT3, czyli heavy Duty Dot 3. I właśnie tu są schody bo od “zwykłego” różni się temp. wrzenia.

A lać można wszystko i wszędzie.

Adam, jakie pozostałe płyny lejesz do tego GT? Olej do silnika, olej do skrzyni, wspomagania, chłodniczy, do dyfra?

Hamulcowy wymieniłem na DOT5 castrol racing
Olej do silnika 5W30 valvoline
Chłodniczy G12 grupa VW
w skrzyni i moście jeszcze nie wymieniałem, więc nie badałem tematu
Amerykańce w skrzyni lubią ATF MAXi LIVE VALVOLINE
A do mostu wystarczy 80W90