czy mozna mieszac plyn hamulcowy dot 4 i dot 5

j.w.

Można

j.w.

a dot 3 z dot 4?

Też mozna :bulb:

chlopaki dot 3 to juz sie nie powinno uzywac :face_with_rolling_eyes: wg mnie minimum dot 4 od tego zalezy wydajnosc ukladu hamulcowego :wink:

ja do malucha leje DOT3 i spowalniacze działają :laughing: :laughing: :laughing:

pytałem sie czy można bo chyba był dot3, a dolewałem dot4 ale i tak pizd%% wyszła :frowning:

do takiego sprzeat to i wody moglbys zalac w uklad i tez by zwalnial:D no dot 3 trzeba bylo raczej calkiem wywalic przedmuchac przewody i zaciski i dopiero zalac nowego dot 4 :face_with_rolling_eyes:

stare przysłowie przczół mówi:

łyżka dziekciu jest w stanie zepsuć beczkę miodu :grin:

Z tym zdrowy facet nie powinien mieć problemu :v;

Odgrzewam troszkę stary temat, żeby nie zakładać nowego.

Jaki płyn hamulcowy macie w swoich E24?

Prawdopodobnie będę zdejmował zaciski i przy okazji zmienię płyn…

Co polecacie? Czy normalnie jak przy wymianie zrobić?
1.Wyciagnąć strzykawą ze zbiornika
2.Wlać nowy
3.Przepompować wszystkie zaciski od najdalszego do najbliżeszgo aż zacznie lecieć czysty? Pamiętając o uzupełnianiu zbiorniczka?

Czy jakoś inaczej? Zpompą hamulcową nic się nie dzieje jak na pusto przepompuję kilka razy.

DRUGIE PYTANIE:
Cynkował ktoś zaciski hamulcowe? Żeby ładnie wyglądały? Czym zabezpieczyć powierzchnię pracy tłoka ?

Pozdrowionka:)

Osobiscie nigdy nie wymieniałem płynu hamulcowego (robił to dla mnie mechanik) wlałem DOT5 i jest tak samo jak na starym ten z przed kupna :v; Nigdy nie miałem problemu z hamulcami a lubię jak tarcze mają odcień fioletowy. Teraz mam haki z e32 te 4 tłoczkowe ale jeszcze tak ich nie katowałem ze względu na dyscyplinę w którą się bawiłem (tam wystarczy hamulec na jedne koło lub wcale ). Jeśli chodzi o drugie pytanie to nie odpowiem. Nigdy nie stawiałem walorów estetycznych nad walorami trakcyjnymi (co innego felgi) :pa:

ps.

Jeśli bym wymieniał płyn to odkręciłbym odpowietrzniki z zacisków i poczekałbym aż zacznie wypływać nowy płyn. Zakręciłbym i sprawa załatwiona.

DOT 5 jest na bazie sylikonu i rozpusci prawie kazde przewody hamulcowe(z wyjatkiem tych przystosowanych)
DOT 5,1 mozna lac do kazdego auta (ktore maja wymagania DOT3 i DOT4) z tego co pamietam jest rzadszy i podobno zalecany do aut z ABS.Oprócz tego ma wyższą temp wrzenia od tradycyjnych płynów.

No wlasnie. Tez zmieniam zaciski co oznacza wymiane plynu. Beda czterotloczkowe wiec po zalozeniu i zalewaniu plynem odkrecic wszystkie odpowietrzniki celem zlania starego plynu i ew odpowietrzenia ukladu?

Polecam ATS SL 6
najlepszy do ukladow ABS ESP itp
WADA JEGO Jest niemieszalnosc z innymi plynami

RUGIE PYTANIE:
Cynkował ktoś zaciski hamulcowe? Żeby ładnie wyglądały? Czym zabezpieczyć powierzchnię pracy tłoka ?

Pozdrowionka:)
[/quote]
jeżeli chodzi o cynkowanie zacisków to robiłem to w mojej pierwszej e23 10 lat temu wyszło pięknie ale żeby nie zachodziło nalotem pomalowałem potem całość farą niestety zwykłą i potem trzeba było bardzo uważać przy zakładaniu koła by nie obić wtedy lakier odskakiwał teraz dał bym do malowania proszkowego i było by OK .jeżeli chodzi o cynkowanie to ja swoje najpierw rozkręciłem a następnie cynkowałem elektrolitycznie ;nie ma problemu z otworami na cylinderki bo w takich otworach tworzy się ekran i przez to grubość nałożonego cynku jest minimalna i nie hamuje ruchu tłoczków .Nie polecam natomiast cynkowania ogniowego (przez zanurzanie)wprawdzie uzyskujemy grubszą warstwę ochronną cynku ale jest ona tak nierównomierna że niektóre powierzchnie za chiny nie chcą potem razem współpracować .W sumie jeżeli estetyka jest dla ciebie ważna to naprawdę polecam pamiętam jak pojechałem wtedy na przegląd diagnosta długo przygłądał się mojej pracy a jak zahamowałem stwierdził panie co pan masz za hamulce skali na przyrządach mi brakło .Oczywiście wszystko dałem wtedy nowe łącznie z najnowszym wtedy płynem DOT5.1 wrzenie ponad 300c ale efekt był powalający pozdrawiam LISTONOSZ

Po wykonaniu paru telefonów, znalazłem gościa i daję niedługo do cynkowania żółtego - tak jak w oryginale. Rozmawiałem z gościem, który robi ocynk i chrom (polecany) i mówi że nie ma problemu, daję same zaciski a on sobie je już zabezpiecza - zarówno gwint na odpowietrznik i przewód jak i ślizg tłoczka.

Koszt za 4szt. 120-150zł - jedna kąpiel jak to powiedział.

Czyli to ocynk ogniowy czy elektrolityczny? Czy może coś pójść nie tak? :face_with_rolling_eyes: Bo jak jest ryzyko to kicha…

Dot 5.1 chyba nie ma pow. 300st… Szukałem długo płynu pow. 300st (bo taki wymagany jest do Mustanga) i jedyny jaki się zbliżył poza Castrolem za 160zł, to Motul RBF600 (albo jakoś tak) ale on ma 288st, za to niewiele mniej “na mokro” - kosztuje 40zł za 0,5l.

Ja polecam piaskowanie zaciskow a potem malowanie elektrostatyczne.

  cynk żółty to oczywiście elektrolityczny bezpieczny w naszym przypadku żółty kolor jest nadawany w ostatniej kąpieli    bo przed nią wszystkie elemęty są białe czyli w kolorze cynku  to zabarwienie daje jakąś większą odporność na utlenianie powierzchni . A JEŻELI CHODZI O PŁYN to byłem teraz w garażu sprawdzić jednak pamięć jest zawodna ten  stary płyn to MOTUL DOT5 temp265c ,a obecny nowszy to MOTUL DOT5.1 ale niestety nie pisze temperatury u nas taki ocynk na śląsku robi się jak kiedyś na lewo za2 flaszki znam pracowników pozdrowienia listonosz