e23 V8 i V12

Niemieckiego nieznam wogóle więc nic sie niedowiem ale zdjęcia sa ciekawe jesli ktoś mógłby to rozszyfrować :sunglasses: to prosze

To koncepcyjne modele BMW, które seryjnie weszły do produkcji już w przyszłej w stosunku do e23 wersji.

Generalnie tlumacza dlaczego BMW nie postanowilo wprowadzic jednostek 8 i 12 cylindrowych do tego modelu. Uwazam zreszta ze slusznie.

moze podalbys pare argumentow przetlumaczone, poprosze :)?

Nie wczytywalem sie od deski do deski, tylko przegladnalem. ale tak w skrocie:

nie V8 bo wprawdzie kultura pracy jest wyzsza przy wiekszej ilosci cylindrow, i rozlozenie momentu obrotowego korzystniejsze, ale za to silniki rzedowe sa z zalozenia lepiej wywarzone,

czyli R6 prezentuje wiec soba ten sam poziom co V8 a R6 od lat bylo sprawdzone…

Nie V12 bo ogromne koszty wlasne i wielkie wklady w bezawaryjnosc

jak widac i pozniej bezskuteczne. Mamy firmowe 750i i psuje sie srednio raz na tydzien :frowning:

chyba zmienili zdanie od tamtego czasu, przeciez v8 funkcjonuje z sukcesem w 4.0, 3.5, 3.0… no i ac schnitzer we wszystko co im wpadnie w rece wsadza v8 :grinning:

bo go w koncu dopracowali, jest ciekawszy gabarytowo, jest moda na V-ki, ale tak bezawaryjny i dlugowietrzny jak M30 nie jest, nie wiem czy jeszcze drugi taki niezniszczalny silnik kiedys w ogole jeszcze bedzie produkowany, a moze po prostu jestem sentymentalny.

moda jak moda, V zajmuje mniej miejsca przy tej samej liczbie cylindrow, niz R co za tym idzie, mozna ekonomiczniej jesli chodzi o miejsce zrobic cos mocnego