około 1,5 centymetra więcej w głąb, i jakieś 3,5 na zewnątrz w stosunku do felgi standardowej 6,5 cala ET22. Czyli na moje oko jest tyle miejsca bez większych problemów. Nie wiem jaki będzie potrzebny profil opony, bo wysokość to całkiem inna bajka, ale do 17 to raczej jakiś niski powinien być więc chyba nie ma problemu.
Nie traktuj tego jako pewnika, bo to jakieś tam moje wyliczenia, które powinny być OK, ale głowy za to nie dam może znajdzie się ktoś kto potwierdzi lub obali moją teorię…
Ratunku!!!
Nie umiem sobie obliczyć ET felg i tego jakie dystanse założyć.
Matematyka poszła w las dawno temu i wszystkie opisy,
które podaliście powyżej, są dla mnie nieczytelne.
Kupiłem sobie felgi zdjęte z innej beemki myśląc, że będzie ok,
a tu opony mi ocierają o kielich amortyzatora.
Felgi to AZEV 8i1/2J X 17H2
Opony na nich to 245/45
Kto pomoże?
mysle ze 225 no max 235 nadaje sie na przod bo pozniej to juz jest hardcore mniejsza oponka i bedzie gites a te co Ci zostana bedziesz mial na zapas na tyl bo tam sie szybko utylizuja jakos to taka wada bmw
E tam takie muskanie, w Koszalinie pociagnalem kawalek bokiem na przeciwskrecie i myslalem , ze silnik sie rozlatuje … a tu sie okazuje ze opona chce wyrwac blotnik. Pewnie zauwazyla , ze zardzewialy odmalowany pic na wode i proponowala szybki demontaz