Jak skasowac OIL SERVICE i INSPEKTION

a jak nadal nie bedzie działać to kup małą płytkę za 200 zł, a jak mimo to nie będzie działać to kup dużą płytkę za 1000 zł a jak i to nie pomoże …to na szrocie za 150 zł kupisz cały licznik :wink:

:astonished: :astonished: :astonished:
Gdzie jest taki szrot :question:

…od E28 :wink:

Tylko 535 ma skalę do 260 :wink:

tak poruszyliscie ten temat ze moze i ja wkoncu sobie te diody naprawie bo non stop pali mi sie caly komplet czerwonych :grinning:

Od E28 pasują tylko bebechy. Całego licznika nie da się przełożyć.

Jesli ja mam byc przykladem to kupno uzywanych po to zeby dzialaly diody jest srednim pomyslem, osobiscie mam 4 komplety, w trzech diody od inspektion nie dzialaja w ogole a w czwartych swieca sie caly czas i trzeba wymienic bateryjke. E24 mialo standartowo przecierz 240km/h, moze ze dwa razy widzialem 260km/h i zawsze myslalem ze to z M przerzucone.

Każdy serwis BMW niezależnie czy wymieniasz olej czy nie ma obowiązek skasować kontrolki serwisowe (za darmo). Sam się o tym przekonałem mając E34.

Mniejsza o to czy są zobowiązane czy nie. Dla mnie jest to dziwne, skąd serwisant ma wiedzieć czy olej został wymieniony? Jak można zrobić coś czego nie jest się pewnym?

zgadza sie te wczesniejsze modele e24 mialy zegary do 240 ale juz te pozniejsze mialy wszystkie do 260 a Mpower mial zawsze do 280…

Z reguly wszystkie licznikowe problemy rozwiazuje przelutowanie punktow lutowniczych na plytce (takze samych diod na takiej mniejszej plytce) no i oczywiscie wymiana akumulatorkow) Przerabialem to w “swojej bylej” E28 oraz u kolegi - pomoglo! Rysuneczek ze złączem, oraz “przyrzad” caly czas mam w garażu - jeszcze kasuję kolegom bo u mnie nie musze (stary model) zawsze dzila. ps “Przyrzad” to kabelek z zaroweczka 5W sluzaca jako bezpiecznik w razie jakiejs pomylki.

Witam, nie było mnie jakiś czas i tak sobie przeglając zaległości, wpadłem na ten temat. Powiem Wam, że bardzo mi się to podoba - padło proste pytanie, a z odpowiedziami się skomplikowało strasznie :laughing: Jak ktoś nowy wejdzie po info to się trochę pogubi jak nic :wink:

no właśnie,jak wyżej…
nie to żebym się pobubił , ale u mnie za pokrywkę złącza serwisowego sluży zatyczka od, jak na moje oko , WD 40 , w związku z powyższym która dziura jest która?

na odpowiedź typu kup pokrywkę sam wpadłem :stuck_out_tongue:

zworki 7+11 przez jakiś bezpiecznik(nie bezpośrednio) i wszystko powinno dzialać (635 82 rok)

szukając jak sie kasuje oil i inspekcje trafiłem tutaj i na to http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=936E02A752B706F3 cóż po niemiecku ale tez moża coś zrozumieć. Chyba dobrze by bylo jkaby to trafiło na serwer 6…

pozdrawiam

hura :exclamation:
wymieniłem licznik, 12 sek i wszystko zielone :laughing:
tylko zaczął wariować wskaźnik paliwa (przez jakiś czas pokazuje za dużo a potem ustawia się wg faktycznego stanu) i nie świeci się lampka poziomu płynu hamulcowego i ciśnienia w układzie kierowniczym i ręcznego (żarówka jest ok) :question: :question:

Nie mogę u siebie niestety skasować inspekcji, ale wpadło mi coś do głowy.
Rok temu kiedy jeszcze nie miałem pojęcia o kasowaniu zleciłem to pewnemu gościowi który ponoć miał się na tym znać. Koleś ten powiedział że nie ma problemu i na starcie kazał mi kupić malutki opornik (nie pamiętam, może 2 omowy).
Pytanie do was, czy przez niego mam teraz problem z kasowaniem i po co mu był ten opornik? Czy on go gdzieś wlutował?

Skonczyly Ci sie bateryjki, i wymien je jak najszybciej bo puste akumulatorki potrafia wylac i zniszczyc platke w licznikach.

Opornik byl mu potrzebny bo do skasowania zaleca sie zrobienie tego przez opornik a nie na krotko, ja zamiast tego uzywam bardzo dlugiego cieniutkiego przewody i tez dziala :slightly_smiling_face:

Sorki za odgrzanie kotlecika, ale posiałem kapselek od złącza diagnostycznego i nie jestem pewien gdzie było 1 i 7, ma ktoś może schemat, rysunek, zdjęcie samego kapsla??
Link wyżej (chyba Matiego) już umarł :frowning:
EDIT:
Znalazłem dzięki googlowi klik , ale może i komuś się przydać :wink: