kierownice do CS/1-jakie możnaby założyć (gdyby je zdobyć)

Jak w temacie:

jakie kierownice poza tymi wyszczególnionymi na realoem, jako montowane fabrycznie, można założyć do E24 z 83 r.? Chodzi szczególnie o coś o mniejszej średnicy niż fabryczne (które miały 380 lub 385 mm w zależności od modelu).

momo drewiane lub skórzane montowane przez ALPINĘ, SCHNITZERA lub HARTGE o średnicy 360, 340 lub 320 mm

Nie znam się na tym zupełnie, ale ostatnio dowiedziałem się o czymś takim jak naba.

Czy te kierownice momo mogą występować tylko do montażu z nabą czy są i takie, które pasują bezpośrednio do oryginalnej kolumny kierwonicy?

właśnie naba jest po to aby zainstalować ją do oryginalnej kolumny :slightly_smiling_face:

to jeszcze tak na przykładzie, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości - mogę sobie dajmy na to nabyć coś takiego http://moto.allegro.pl/item521965252_kierownica_sportowa_momo_skora_bmw_5_e34.html a jakiś sympatyczny forumowicz, np. Macias, znajdzie w swoim garage nabę tak żeby połączyć tę kierownicę z moją kolumienką AD 1983 ? :grin:

ta naba powinna pasować do e24 w twoim roczniku, ale kierownica, trochę zmęcona…

kierownica - wiadomo - do obszycia - tylko przykładowa z resztą.

ale naba właśnie nie do mojego. ja potrzebuję, żeby było cuś takiego, jak na poniższym obrazku - przed IX’85:

o sam cycek tu nie chodzi, bo on jest z reguły odlany razem z nabą. chodzi o grubość ząbków w wieloklinie.