Kubica w Formule 1 - BMW

:grinning: NO i chłopak osiągnął swój cel i to w poważnym teamie będzie zaczynał swoją kariere - BMW-Sauber - szczegóły tutaj: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=698032 :sunglasses:

Bardzo dobra wiadomość. Pierwszy polak w F1 no i jedyna słuszna marka.
Trzymajmy kciuki.

a zupełnie pomijam fakt, żę na prawdę jest dobry i wychodzi mu jazda jak mało komu :sunglasses: Podczas ostatnich testów (kiedy pierwszy raz siedział w bolidzie) kręcił czasy lepsze od kierowców testowych :laughing:

Koleś młody i wszystko przednim - ale nieźle zaczyna

A więcej tu cyber_Folks - hosting | domeny | e-marketing | certyfikaty ssl – pobił wtedy nijakiego (znanego) Coultharda –

Trzymam kciuki :bulb:

wymiatał niezle już za czasów, gdy pocinał gokartem, nalezy mu sie.

Już w najbliższy weekend Grand Prix Europy na torze Nürburgring. Dla zespołu BMW Sauber F1 wyścig ma szczególne znaczenie ponieważ odbywa się w ojczyźnie zespołu, BMW święciło tu już szereg sukcesów w swej historii sportów samochodowych, w pobliżu Nordschleife (Północna Pętla) prowadzi jeden ze swoich ośrodków szkolenia kierowców, a także stałą ekspozycję samochodów wyścigowych BMW. Natomiast w ramach imprez towarzyszących Grand Prix Europy Formuły 1 odbędzie się również wyścig mistrzostw Niemiec Formuły BMW.

Najbliższy wyścig będzie też okazją do inauguracji Pit Lane Park. Zwiedzający ten park tematyczny fani BMW Sauber F1 Team będą mogli wziąć udział w wirtualnej przejażdżce w symulatorze lub konkursie zmiany kół w bolidzie F1, zadać pytania kierowcom BMW Sauber F1 Team, obejrzeć samochody demonstracyjne i zakupić akcesoria BMW Sauber F1 Team. Darmowy wstęp przysługuje nie tylko posiadaczom biletów na wyścig, ale również właścicielom samochodów BMW. Dla tych, którzy nie zdążą, podobne atrakcje oczekiwać będą w Barcelonie, Silverstone, Montrealu, Monzie i Szanghaju.

Transmisje z Nürburgring będzie można śledzić na antenie TV4:

5 maja (piątek) godz. 19.00 - Treningi
6 maja (sobota) godz. 21:45 - Kwalifikacje
7 maja (niedziela) godz. 13:45 - Grand Prix Europy
8 maja (poniedziałek) godz. 21:00 - Skrót wydarzeń

jesli dobrze słyszałem to wstęp wolny mają posiadacze biletu na GP lub posiadacze BMW po ukazaniu kluczyka :laughing:

Przed nami kolejny ekscytujący weekend z Formułą 1. Zaledwie tydzień po ostatnich emocjach czekają nas kolejne przeżycia, tym razem na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną, liczącym 4627 m.

Z uwagi na krótki okres między wyścigami zawodnicy nie będą mieli wiele czasu na przeprowadzenie treningów. Ponieważ jednak przeważająca część testów przedsezonowych odbywa się na tym właśnie torze, kierowcy znają go bardzo dobrze.
Jest to tor bardzo wymagający dla zawodników, zarówno pod względem fizycznym, jak i aerodynamicznym. Długa prosta startowa utrudnia hamowanie i wyprzedzanie przed pierwszym zakrętem, łuki pokonuje się tu z dużymi prędkościami.

W zeszłym roku w Grand Prix Hiszpanii triumfował Fin Kimi Räikkönen, który dystans liczący 305 km (66 okrążeń) pokonał w czasie 1:27.16,830.

  1. maja Firma Dell została oficjalnym partnerem zespołu BMW Sauber F1. Od sobotniej sesji treningowej wyraziste logo firmy Dell zdobi przód podwieszanych zbiorników bolidu BMW Sauber F1.06 oraz kaski kierowców. Dalsze powierzchnie reklamowe to kombinezony kierowców i odzież pozostałych członków zespołu. Współpraca planowana jest na kilka lat.

Zmagania kierowców będzie można śledzić na antenie TV4:

12 maja (piątek) godz. 19.00 - Skrót z sesji treningowych
13 maja (sobota) godz. 21:45 - Kwalifikacje
godz. 22:35 - Okrążenie toru z Robertem Kubicą :sunglasses:
14 maja (niedziela) godz. 13:45 - Grand Prix Hiszpanii
15 maja (poniedziałek) godz. 21:00 - Skrót wydarzeń

Kuba, czy to BMW’s News Letter :question: :sunglasses:

chyba tak. takie samo dostaję na maila.