Wie ktoś jak to jest teraz z przepisami dotyczącymi przekładek z anglielki? Można to bez problemu zarejestrować? Jakieś dziwne ograniczenia? Będę wdzięczny za pomoc i info ![]()
W angielskim dowodzie (V5-Logbook) nie ma adnotacji czy auto jest RHD, czy LHD. Jako, ze w Anglii mozna rejestrowac samochody z kiera po naszej stronie (LHD) po przyprowadzeniu Anglika (RHD) do PL i przerobce nie ma sladu w papierach z jakiej strony byl ster. Jesli masz V5 ma swoje nazwisko to jeszcze lepiej (przerejestrowanie w UK na nowego wlasciciela nic nie kosztuje,bo np tablice sa do auta przypisane na amen, poza wyjatkami jak tablice personalne). Po przerobce robisz przeglad, oplaty i juz.
Sa w kraju wyspecjalizowane warsztaty ktore robia tylko przekladki z efektem bardzo dobrym, ale sa tez domorosli mechanicy ktorzy moga tak popierniczyc, ze starch takim autem jezdzic. Trzeba wiec najpierw taki warsztat znalesc i umowic wizyte (okres oczekiwania ze wzgledu na kolejki to ok 2m-ce).Koszty sa rozne zalezne od marki, modelu, rocznika, dostepu czesci, itp.
Jesli chodzi o BMW to im mniej elektroniki tymlepiej, starsze modele tj E24 czy E28 sa proste do przekladki, nie wymagaja specjalnieskomplikowanych przerobek.
Jak chcesz wiedziec wiecej na ten temat i zarazem szukasz czegos ciekawego wal na priva.
ja już kilka przekładałem ![]()
na ile wyceniasz koszty robocizny w przypadku cs1?
jeśli masz wszystkie potrzebne części łącznie z belką pod deskę, drobne blaszki, uchwyty itp. pierdulity to jakieś 1200 pln.