Od 14 XII 2005 jestem szcześliwym posiadaczem 6
Sprowadziłem ją z niemiec i dla mnie jest piękna!!
W niedługim czasie wprodze swojej 6 zdjęcie i będę częściej udzielał sie na forum.
Powoli w miare jak finanse pozwalają zaczynam odrestaurowywanie,
narazie zajołem się zawieszeniem.
Moje pytanko do szczęściarzy którzy są posiadaczami tego najlepszego,
modelu BMW jest następujące;
Mam za duże obroty silmika około 1200, czy moge sam je regulować czy musze pojechać do warsztatu?
Jeśli można samemu to proszę o wskazuwkę.
Mój model to BMW 635CSI 1983r, silnik oczywiście m30.
czesc, widzisz filltr powietrza?? to jak ta rura z powietrzem dochodzi do silnika, to masz takiego dżinksa, z linka od gazu, to przepustnica, jest tam taka dluga srubka, okolo 2-3 cm, reguluje ona napiecie linki gazu, poprobuj popuscic, ale nie za wiele. Obroty masz stałe?? http://www.unixnerd.demon.co.uk/m30_left.jpg o to pod 12 to to wlasnie musisz krecic , u mnie przynajmniej podzialalo. po ogrzaniu silnika tez masz wysokie obroty?? a i jezeli chcesz, to moge wyslac Ci haynes BMW reapair and service manual. jest co prawda adresowany dla wlascicieli 5 i 3 , ale Twoj silnik tez tam jest… pozdrawiam
http://www.unixnerd.demon.co.uk/m30_left.jpg
Jęli nie masz 3 to jest manualny regulator wolnych obrotów, wówczas tam musisz dokręcić śrubkę:) Znajduje sie on na wysokości 7 ale pod gumowym dolotem przy głowicy.
Adam, zartowalem, mam nadzieje ze nie poczules sie urazony, wytlumaczyles Koledze jinksa od regulacji obrotow bardzo dobrze. Na pewno lepiej niz ja. Moj post to post pelen uznania dla Twoich mozliwosci opisywania …