Supersprint do e24

A! No i co najważniejsze, rynek amerykański mnie kompletnie nie interesuje, jedynie dane dotyczące wersji europejskich.

Czyli chodzi Ci o różnice pomiędzy M30B35 (M90) montowanym w E12 M535i i E24 CS a M30B34 montowanych w E28 i E24 CS/1?

Poza tym w E24 CS/2 był taki silnik jak w E32 i E34, tylko gdzie indziej miał otwory na łapy i też miał metalową puszkę :slightly_smiling_face:

Ponieważ widzę, że temat umarł to zadam inne pytanie - czy ktoś ma/widział markowe barany do CS/2 z M30B35?

Ja się już w tym dawno pogubiłem. Ale co do M90 polecam
http://bigcoupe.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1564&highlight=m90
Zaciemni się jeszcze bardziej.

tak, niektórzy widzieli, niektórzy sprzedali, a niektórzy jeszcze maja, ale jak nie masz kilkaset eur w portfelu to nie zawracaj d…, bo zdjęcia są droższe…

Zdjęcia są droższe? Nie rozumiem :face_with_rolling_eyes:
Cena kilkaset EUR wydaje się wręcz promocyjna w stosunku do tego co proponuje Supersprint…

Możesz jakoś rozwinąć swoją wypowiedź? Jakiej firmy są te barany, które niektórzy mają i w jakiej cenie?

Tłumik Supersprinta nie pasuje jeżeli w aucie jest tylni spoiler, końcówki są za krótkie.
Na oryginalnych mocowaniach tłumik będzie schowany w zderzaku.

Przerobiłem mocowanie ostatniego tłumika (jest regulacja ok. 4cm), na środkowym jest wystarczająca regulacja, na pierwszym musiałem wydłużyć rury o ok. 8cm.

Końcówki mają średnice 80mm i są wielkie jak na 6. Dźwięk przyjemny i cichy.
Na zdjęciu jest już po zmianach w mocowaniu.

Taka drobna uwaga przed zakupem…

Zdjęcie0143.jpg

Zdjęcie0143.jpg

Zdjęcie0143.jpg

Odwrotnie :wink:

No proszę:
On some models, the return valve in the oil filter housing fails with time, thus making oil run out after stopping the engine, instead of keeping it in the housing. While not a critical problem, it results in the engine needing up to five seconds to build up proper oil pressure upon engine start. BMW replaced the oil filter housing with a more durable valve around 1991.
Tłumaczenie: W niektórych modelach zawór zwrotny w obudowie filtra oleju z czasem uszkadza się powodując, że olej po zatrzymaniu silnika wypływa z filtra zamiast w nim pozostać. Problem może nie jest krytyczny ale skutkuje tym, że silnik potrzebuje ok. 5 sekund po uruchomieniu, aby ciśnienie oleju osiągnęło właściwą wartość. BMW zmieniło obudowę filtra oleju około 1991 roku stosując w niej bardziej odporny zawór zwrotny.

Mnie to “nabudowywanie” ciśnienia przez ok. 5 sekund zawsze trochę dziwiło, a tu proszę - jest wyjaśnienie. I nie, że czujnik ciśnienia jest na końcu bloku i trzeba trochę czasu, żeby ciśnienie “doszło”.

Panowie, gdzie ten zawór siedzi? Da rady coś tu poprawić?

no to ma pytanie i prośbę o pomoc - ile kosztuje tłumik od łączenia z kolektorem do końca :question: te numerki, to mi niewiele mówią, więcej mi mówi 60/90/60, ale to nie ten dział :flushed:

Tu znajdziesz “rozszyfrowanie” numerków:
http://www.supersprint.com/en/prod-194-6633-bmw_e24_635_csi_52F_82_E28093E280BA.aspx