Jest to wyrób i montaż układów wydechowych z kwasówki. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym warsztacie?
Ja mam wydech od Marcina, jakość bardzo dobra ale trzeba zaznaczyć że układ ma być cichy (nie taki jak u Mariusza
).
Dzięki. Ja chcę zrobić wyłącznie wstępny tłumik rozprężny, z przelotowymi rurami więc dużo hałasu chyba więcej się nie wyprodukuje żeby nie wiem co.
W oryginale tłumik ma puszkę wyłożoną od zewnątrz czymś jak wełna mineralna i dodatkową blachę zewnętrzną. Do czego to służy - dodatkowe wyciszenie?
Ile kosztował cały wydech z kwasówki?
Czy można połączyć rury z kwasówki z tłumikami oryginalnymi? Pamiętam, że w jakimś wątku ktoś pisał, że tłumik z kwasówki nigdy nie wyciszy tak, jak oryginalny.
Dorabiany tłumik zawsze będzie głośniejszy niż oryginał a co do ceny to dzwoń do nich bo mój wydech był robiony w promocji. ![]()
Jak ktoś ustali, jakie to koszty (w przybliżeniu), to wklejcie proszę ![]()
Zadałem tam pytanie o rury z kwasówki i facet stwierdził, że jeśli nie ma konkretnych przyczyn to nie ma co wymieniać, bo oryginalne są ze stali żaroodpornej. Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale mu wierzę.
wolfram w żarówce też jest “żaroodporny”, a jednak w końcu się przepala ![]()
To nie jest dobry przykład. Wolfram w żarówce jest "programowany aby przeżył nie dłużej niż dana ilość roboczo godzin. Piewsza żarówka świeci sobie ponad 100 lat i ma się dobrze
To względy ekonomiczne mają tutaj zastosowanie a nie zmęczenie materiału.
Dzisiaj wszystko jest już “programowane” na przebiegi pięć razy mniejsze niż np. 20 lat temu.