Tuleja tylnej belki...

Czy ktoś z Was wymieniał gumy na tylnej ławie? Ile to zajmuje czasu? Właśnie chcę się do tego zabrać. Kupiłem w Focie tuleje x2 i główkuję jak by to zrobić by na obiad zdążyć…

uuuuuuuuuuuuuuuu gruby temat - dobre pytanie dla Dawidka :astonished:

Z tego co pamiętam to te tuleje po rozłożeniu zawieszenia wyprasowuje się i wprasowuje nowe! Nie polecam robić tego w garażu na imadle!

Pewnie ciężko manewrować z tylną belką w małym pomieszczeniu… :wink:

Troszku!!!

Jestem po wymianie wyżej wymienionych elementów. Zajeło mi to 4 godziny. Bardzo przyjemna i łatwa praca. Teraz nic nie stuka :laughing: Jeszcze tylko nowe amorki i na szuterek :laughing:

O czuje,że znalazł się chętny na rajd Warszawa-Dakar :slightly_smiling_face: , z podniesionym zawieszeniem, z kołami ponad 20 calowymi i… z obciętymi błotnikami :astonished: i co tam jeszcze było? żywe gąsienice na tył? Arek pod Koszalinem są najlepsze szutry na jakich jeździłem to fakt :sunglasses: i nie trzeba robić takich ekstremalnych rzeczy w Twojej żeby po nich śmigać :wink: Brawo za wymianę tulei, nie ma to jak zrobić swojej dobrze :exclamation:

Odrazu inna jazda, co?

To fakt mniej już stuka, ale to jeszcze nie tak jakbym chciał. Poszukuję tylko jeszcze tanich i dobrych amorków na tył :laughing: .

Najtańsze są Alko, różne są o nich opinie, ja załozyłem pół roku temu do siódemki i jak narazie jest ok.

Sprawdzałem cenę w Koszałkowie i chcą 230 pln/szt. Może lepiej dołożyć i kupić Sachsa. Ale to już blisko 400pln/szt. :flushed:

:confused: a ja potrzebuje amorki na przód (chyba takie same jak w e12) ciekaw jestem ile kosztuje bilstien :sunglasses:

Hmm, ja tez sprawdzałem i Alko gazowe po 230zł, a Sachs gazowy po 600zł. Kiedys pytałem o Bilstien i jak dobrze pamiętam to cos około 800zł. Dzwoniłem do Mańka, żeby u siebie popatrzył, bo do siódemki załatwił mi po 170zł :grinning:

wow 800 zeta :astonished: jak dobrze ze poprzedni wlasciciel mojej szostki zainwestowal w amorki Bilsteina :sunglasses: bo widze ze to nie jest tania sprawa :exclamation:

Teraz moja maszyna otrzyma nowe tuleje tylnej belki, we wtorek wymiana.

Odrazu bedzie inna jazda-zobaczysz :grinning: