E24 635csi IMOLASILBER METALLIC

Witajcie!

Temat powitania załatwiłem w odpowiednim dziale jednak na wstępie tej galerii chciałem zaznaczyć,że w temacie E24 jestem totalnie zielony.
Miałem 3xE34 i E32 jeśli chodzi o starsze BMW oraz kilka starszych jednośladów jednak 6-er zakupiłem przypadkiem jednak non stop chodzę z bananem na gębie :grinning:

Moja bawarka pochodzi z 1985 roku.
VIN: WBAEC710009403232

Pod maską rzecz jasna m30b35:
-kolektory wydechowe z alpiny(owinięte bandażem)
-fotele recaro w czarnej skórze
-końcowy(ponoć) również z alpiny

I z takich ciekawszych rzeczy to chyba wszystko.

Jeśli chodzi o zdjęcia to wrzucę jedno,poglądowe,a na dniach wrzucę ich całą masę :slightly_smiling_face:

Na chwilę obecną mam do zrobienia
1)Ucieka iskra więc kupiłem już
-przewody zapłonowe NGK
-kopułka BOSCH
-palec Bremi
-świece NGK

2)wyjące wspomaganie(jest płyn także przyczyny będę jeszcze szukał)

3)odświeżyć wnętrze(auto stało kupę czasu w szopie więc muszę poprać dywany itp)

4)poszycia progów+burchle na tylnych nadkolach

5)podpora wału

6)opony(mam w garażu z bardzo ładnym dotem więc wpadną 225/50/16

7)odświeżyć lakier(póki co przepoleruję mechanicznie,a przed zimą pewnie odnowię powłokę)

8)Wymienić listwy przedniego zderzaka-brak środkowej+boczne zamontowane na wkręty :confused:

Auto nie jest idealne ale i nie kosztowało krocie.
Mam sporo zapału i jestem przekonany,że w przeciągu kilku miesięcy doprowadzę je do naprawdę ciekawego stanu :slightly_smiling_face:

Jednak bez Was się to nie uda dlatego w tym temacię proszę o wyjaśnienie kilku kwestii.

Przede wszystkim jaką wersję E24 posiadam?
Szczególnie dziwi mnie kilka wersji przedniego zderzaka.

Poszukuję przednich listew na zderzak jednak boję się,że kupię niewłaściwe.
Pomożecie? :slightly_smiling_face:

pozdrawiam!

e24.JPG

e24.JPG

e24.JPG

Dobrze trafiłeś na tym forum jest kompendium wiedzy :slightly_smiling_face:
Życzę powodzenia i dawaj więcej fotek :piwko:

Pewnie,z gruba ją doczyściłem i po pierwszej polerce zrobię jej mini sesję :slightly_smiling_face:

Póki co nurtuje mnie temat zderzaka.

Widzę,że jest kilka wersji
-z halogenem m technikowy
-z halogenem i listwą plastikową przez całą długość
-bez halogena i długa listwą(jak mój)
-bez halogena i listwą tylko na przodzie

Coś pokreciłem? :grinning:

To nie ta co stała za 16 czy 17? Listwy w ASO, mało które są na tyle dobre żeby je montować ponownie - sparciały metalowy trzon listwy.

Jak duży jest to koszt?
Mógłby mi ktoś pomóc z numerem części?

Na realoem znalazłem tylko listwy pod zderzak z tymi mniejszymi listwami.

Sprawdź sobie tutaj to VINie :slightly_smiling_face:

Sprawdziłem i…posmutniałem :grinning:

O ile w E34 takie listwy wymieniłem sobie wszystkie na ori nówki to tutaj póki co poszukam zamienników.

na pewno listwy zderzaka z 628 CS1 nie pasują do zderzaka ze spoilerem M- technik

pozdrawiam
Sany

Powinieneś mieć inny spoiler z przodu skoro masz auto z 1985r. Ten był stosowany w innych modelach. Jak chcesz zmienić gumy to na Twoim miejscu zacząłbym od spoilera i przygotowałbym wszystkie części a złożył cały przód na sam koniec :slightly_smiling_face:

Masz na myśli wymianę całego zderzaka?
Rozumiem,że dolna część zderzaka-czyli ten spojler jest możliwy do demontażu?

Mógłbyś pokazać mi jaki zderzak powinien być w moim roczniku?
Czyżby taki z halogenami?

Bo jeśli mam zderzak nie z tego rocznika to może warto poszukać całego zderzaka…

Dzisiaj ogarnąłem:
-przewody NGK
-świece NGK
-palec Bremi
-kopułka Bosch
-olej castrol 10w40
-filtr oleju
-filtr paliwa
-naciągnięty pasek od wspomagania(był luźny)

Jutro wymieniam opony.
Docelowo miały być 225/55/16 na oryginalne beemkowe stylingi w rozmiarze 8J ale zauważyłem,że z przodu na takim balonie obciera amortyzator o oponę.

Dlatego na tyle zostaną 225/55/16,a z przodu 215/55/16

Co rozmiaru opon to polecam 225/50 R16 i zamiast Castrola w lej np. Mobila który lepiej utrzyma czystość w silniku.

Z przodu mam felgę 8 cali i dość niskie ET może dlatego przy 225 mi trze.

Czy listwy z tego zderzaka będą pasować do mojego?

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/57/61/02/4257610234_3

Tarło bo profil 55 może być za wysoki. Listwy będą pasować.

Okej,dzięki za info.

A wyjaśnisz mi w takim razie jaki model e24 posiadam?
Bo widzę symbole jak na przykład CS1 i jak mniemam właśnie taki model posiadam ja?

Szukałem na googlach jakiegoś kompendium wiedzy o E24 ale albo słabo szukałem albo takiego nie ma? :slightly_smiling_face:

Po VIN’ie wychodzi że to CS1 z 09/1985r. Kompendium wiedzy masz tutaj: http://www.e-24.ru/eng/

Boro, zderzak który przedstawiłeś jest przeznaczony dla BMW M635CSi, tzw. M-Technic :wink: również nie zgadzałby się z Twoim autem. Najlepiej

  • rozkodować VIN, albo w salonie BMW albo na internecie

O ile nie zrezygnowano z pakietu spoilerów w 635CSi ( który był w niej standardem ), w przeciwieństwie do 628CSi, Twój samochód z przodu powinien wyglądać tak :

Jest to sam spoiler, ale też w zależności od spoilera są stosowane inne gumy. Następnie w spoilerze jest zamontowany czujnik temperatury który idzie do OBC oraz światła przeciwmgielne.

Tak wygląda Twój zderzak, był on stosowany w CS’ach do roku 1982. ( tutaj mogę się mylić ) ale co do tego że ten który masz zamontowany w swoim aucie jest nie taki jak powinien być dałbym rękę uciąć.

Co do E24, były to

  • karman - marzec 76 do września 77 roku
  • CS - do 82
  • CS1 - do 9/84
  • CS1 lift - do 06/87
  • CS2 - do 04/89

Twój to CS1 po delikatnym lifcie.
Charakteryzuje się on innymi zegarami, OBC i wieloma innymi szczegółami.

Następnie lusterka powinieneś mieć chromowane, tak samo chrom zderzaka oraz nerki. Ramki od lusterek powinny być czarne :wink:

Lusterka były malowane tylko dla M635CSi.

Tak, listwy z tego zderzaka będą pasowały do tego który powinien być zamontowany do Twojego auta :slightly_smiling_face:

Dzięki!

Wrzucę jutro więcej zdjęć to ocenicie czy poza zderzakiem mojej bawarce brakuje czegoś więcej do bycia prawdziwą CS1 :wink:

Turist!

Dzięki Ci bardzo za wyczerpującą wypowiedź.
Teraz wiem spoooro więcej :slightly_smiling_face:

Czyli wychodzi na to,że mam lusterka od innej wersji(nie mam w chromie).
Chromowaną listwę zderzaka mam,a nerka jest zwyczajnie pomalowana na czarno :confused:

Zajmę się odświeżaniem tych chromów ale póki co mam inne zmartwienia…
Ciekaw jestem czy w warmińsko-mazurskim ktoś ogarnia taki temat.

Listwy udało mi się namierzyć na allegro.Niestety tylko boczne chociaż i tak jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o mocowanie tablicy rejestracyjnej to wystarczy tylko środkowa listwa+ramka na tablicę czy występowały jakieś bardziej złożone mechanizmy? :slightly_smiling_face:

Wystarczy to co napisałeś do zamocowania tablicy. Co do części, zdecydowanie polecam Tobie kolegów z forum.
Miłosza i Rafała :wink:

To są nicki tychże kolegów?
Muszę się do nich uśmiechnąć,bo mam parę rzeczy do ogarnięcia :slightly_smiling_face:

Dzięki za pomoc,jeśli będzie jakiś zlot 6-er to obowiązkowo stawiam flakon!