a kiedy pojawi się rura z piwem?
a kiedy pojawi się rura z tancerka?
Są rózne dynama i tak naprawdę najbardziej niezawodny jest wychylny klucz dynamometryczny, lecz ma wadę, bo nie ma blokady i można przez nie uwagę przeciągnąć. Fundnę sobie taki za 600 pln’ów i już ![]()
przecież to adaś zawsze obiecywał taniec na rurce ![]()
Noooo dobra… Coś się wymysli ![]()
kto by chcial ogladac Adama na rurce
trzeba by duzo wypic przed jego tancem ![]()
nie chcialem tego wiedziec…
buhahhaha
za pozno bo sie wydalo ![]()
ale jak będzie rura z piwem, rura z tańcami to jak wrócimy do chaty
mój koń nie ma autopilota, potrzebne noclegi jeszcze ![]()
Adas - no wpadlem na swietny biznes wlasnie - turystyka serwisowa. Jedzies na taka wioske - pyk na lezaczek obok tej rureczki z pivkiem, nocleg jak w agroturystyce nad garazem - dwa dni- swapik skonczony, czlowiek wypoczety i jeszcze patrzy na lapki mechaniorowi - no bajka!
![]()
hmm widze ze ta nasza choroba jest juz gorsza niz porno
my tylko o jednym ![]()
Adas - no wpadlem na swietny biznes wlasnie - turystyka serwisowa. Jedzies na taka wioske - pyk na lezaczek obok tej rureczki z pivkiem, nocleg jak w agroturystyce nad garazem - dwa dni- swapik skonczony, czlowiek wypoczety i jeszcze patrzy na lapki mechaniorowi - no bajka!
![]()
:mrgreen:
Adam, to ja sie pisze..
Adas - no wpadlem na swietny biznes wlasnie - turystyka serwisowa. Jedzies na taka wioske - pyk na lezaczek obok tej rureczki z pivkiem, nocleg jak w agroturystyce nad garazem - dwa dni- swapik skonczony, czlowiek wypoczety i jeszcze patrzy na lapki mechaniorowi - no bajka!
![]()
:mrgreen:
Narzędzia w kufer, żurawik na przyczepkę do siudemy i temat ogarnięty ![]()
ale jak będzie rura z piwem, rura z tańcami to jak wrócimy do chaty
mój koń nie ma autopilota, potrzebne noclegi jeszcze 8)
Wiesław odwiezie do motelu Mak :v;
no to adas dzis mi podlubal przy rybce i jeszcze bedzie mial okazje przy niej porobic ![]()
na mile zakonczenie dnia, bo w koncu zycie musi miec barwe inaczej by bylo nudno, ludzie na trasie targowek-bielany mieli bezcenny widok - e23 ciagnace e23 ![]()
pompa paliwa. ogolnie dobrzy jestesmy - gadalismy o tym, ze nie mozna zgasic bo pompa pada i nie wstanie, po czym podjechalismy na orlen, wysiedlismy i co najlepszego poczynilismy sie kapnelismy po powrocie - kaputen ![]()
pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!
piwko ![]()
a ja Adaś polecam zakup sondy AFR:) Nieważne czy gaźnik czy wtrysk, będziesz zawsze na bieżąco na temat tego co się dzieje w komorach spalania diagnozowanego auta.
http://tuning.aplus.pl/
"Kontroler szerokopasmowej sondy lambda.
Posiadając te urządzenie będziesz mógł dokonywać szerokopasmowych pomiarów współczynnika AFR. Pomiary tego współczynnika
są niezwykle ważne przy strojeniu silników spalinowych. Kontroler ten zapewnia: dużą dokładność, rozdzielczość pomiaru współczynnika AFR rzędu 0.1 oraz zakres pomiaru od 7.35 do 22.4. Monitorując na bieżąco współczynnik AFR będziesz pewny, że twój silnik pracuje przy optymalnym składzie mieszanki i bezpiecznie generuje maksymalną moc. Sam możesz stroić swój silnik, uniezależniając się od drogich regulacji w firmach tuningowych i posiadając jednocześnie pewność poprawnego składu mieszanki paliwowo powietrznej. Dołączone oprogramowanie (na komputer PC) pozwala na logowanie współczynnika AFR (w sposób ciągły) oraz konfigurację do pracy z urządzeniami typu standalone, piggyback, czy seryjnymi jednostkami ECU.
Cechy kontrolera:
- szerokopasmowy pomiar AFR-u w przedziale 7.35 do 22.4 z rozdzielczością 0.1
- możliwość podłączenia do komputera PC w celu logowania AFR-u w czasie rzeczywistym
- łatwa kalibracja i duża dokładność
- dwa wyjścia analogowe do pracy z komputerami standalone, piggyback itp.
- współpraca z szerokopasmowymi sondami Bosch LSU4.2
- małe wymiary, proste podłączenie i niezawodność
Zestaw zawiera:
- szerokopasmowy kontroler sondy lambda
- szerokopasmową sondę lambda Bosch LSU4.2
- oprogramowanie na komputer PC
- przewód do podłączenia z komputerem PC
- tuleję do mocowania sondy
Cena 849zł."
pozdrawiam
piotr
BMW e12 528i 1980
Trzeba by jeszcze wiedziec jaki sklad mieszanki w jakich zakresach obrotow jest optymalny…
Przy tej operacji i takim urządzeniu oprócz regulacji zapłonu, trzeba ingerować w naciąg spręzyny i potencjometr przepływomierza.
Trzeba by jeszcze wiedziec jaki sklad mieszanki w jakich zakresach obrotow jest optymalny…
Ale to akurat wiadomo. Jest bardzo dużo opracowań na temat w necie. Dla każdego auta jest tak samo:
-jałowy 14,7
-pod obciążeniem 12,5-13,1(bez doładowania)
-pod obciążeniem 11,5 (dla silników z doładowaniem)
-cruising 17-18
Cała filozofia:)
pozdr.
pz
Panowie!
Czy jest w Poznaniu lub okolicy blacharz któremu mozna powierzyć szuche. Czas nie gra roli raczej precyzja i umiłowanie dłubaniny. Moja świeżo nabyta maszyna niestety potrzebuje ingerencji i to w miare szybko - progi, drzwi, nadkola przód itd.
Proszę o radę
pytaj HELMUTA, ale nie wiem czy ten blacharz jeszcze będzie chciał robić jakieś 6 ![]()