mój warsztat

a kiedy pojawi się rura z piwem?

a kiedy pojawi się rura z tancerka?

Są rózne dynama i tak naprawdę najbardziej niezawodny jest wychylny klucz dynamometryczny, lecz ma wadę, bo nie ma blokady i można przez nie uwagę przeciągnąć. Fundnę sobie taki za 600 pln’ów i już :grin:

przecież to adaś zawsze obiecywał taniec na rurce :smiling_imp:

Noooo dobra… Coś się wymysli :stuck_out_tongue:

kto by chcial ogladac Adama na rurce :question: :exclamation: :question: :laughing: trzeba by duzo wypic przed jego tancem :grin:

nie chcialem tego wiedziec…

buhahhaha :laughing: za pozno bo sie wydalo :grin:

ale jak będzie rura z piwem, rura z tańcami to jak wrócimy do chaty :question: mój koń nie ma autopilota, potrzebne noclegi jeszcze :sunglasses:

Adas - no wpadlem na swietny biznes wlasnie - turystyka serwisowa. Jedzies na taka wioske - pyk na lezaczek obok tej rureczki z pivkiem, nocleg jak w agroturystyce nad garazem - dwa dni- swapik skonczony, czlowiek wypoczety i jeszcze patrzy na lapki mechaniorowi - no bajka! :grin: :grin: :grin:

hmm widze ze ta nasza choroba jest juz gorsza niz porno :grin: my tylko o jednym :sunglasses:

Adam, to ja sie pisze..

Narzędzia w kufer, żurawik na przyczepkę do siudemy i temat ogarnięty :grin:

Wiesław odwiezie do motelu Mak :v;

no to adas dzis mi podlubal przy rybce i jeszcze bedzie mial okazje przy niej porobic :slightly_smiling_face:

na mile zakonczenie dnia, bo w koncu zycie musi miec barwe inaczej by bylo nudno, ludzie na trasie targowek-bielany mieli bezcenny widok - e23 ciagnace e23 :grinning:


pompa paliwa. ogolnie dobrzy jestesmy - gadalismy o tym, ze nie mozna zgasic bo pompa pada i nie wstanie, po czym podjechalismy na orlen, wysiedlismy i co najlepszego poczynilismy sie kapnelismy po powrocie - kaputen :slightly_smiling_face:

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki! :slightly_smiling_face: piwko :slightly_smiling_face:

a ja Adaś polecam zakup sondy AFR:) Nieważne czy gaźnik czy wtrysk, będziesz zawsze na bieżąco na temat tego co się dzieje w komorach spalania diagnozowanego auta.

http://tuning.aplus.pl/
"Kontroler szerokopasmowej sondy lambda.
Posiadając te urządzenie będziesz mógł dokonywać szerokopasmowych pomiarów współczynnika AFR. Pomiary tego współczynnika
są niezwykle ważne przy strojeniu silników spalinowych. Kontroler ten zapewnia: dużą dokładność, rozdzielczość pomiaru współczynnika AFR rzędu 0.1 oraz zakres pomiaru od 7.35 do 22.4. Monitorując na bieżąco współczynnik AFR będziesz pewny, że twój silnik pracuje przy optymalnym składzie mieszanki i bezpiecznie generuje maksymalną moc. Sam możesz stroić swój silnik, uniezależniając się od drogich regulacji w firmach tuningowych i posiadając jednocześnie pewność poprawnego składu mieszanki paliwowo powietrznej. Dołączone oprogramowanie (na komputer PC) pozwala na logowanie współczynnika AFR (w sposób ciągły) oraz konfigurację do pracy z urządzeniami typu standalone, piggyback, czy seryjnymi jednostkami ECU.

Cechy kontrolera:

  • szerokopasmowy pomiar AFR-u w przedziale 7.35 do 22.4 z rozdzielczością 0.1
  • możliwość podłączenia do komputera PC w celu logowania AFR-u w czasie rzeczywistym
  • łatwa kalibracja i duża dokładność
  • dwa wyjścia analogowe do pracy z komputerami standalone, piggyback itp.
  • współpraca z szerokopasmowymi sondami Bosch LSU4.2
  • małe wymiary, proste podłączenie i niezawodność

Zestaw zawiera:

  • szerokopasmowy kontroler sondy lambda
  • szerokopasmową sondę lambda Bosch LSU4.2
  • oprogramowanie na komputer PC
  • przewód do podłączenia z komputerem PC
  • tuleję do mocowania sondy

Cena 849zł."

pozdrawiam
piotr

BMW e12 528i 1980

Trzeba by jeszcze wiedziec jaki sklad mieszanki w jakich zakresach obrotow jest optymalny…

Przy tej operacji i takim urządzeniu oprócz regulacji zapłonu, trzeba ingerować w naciąg spręzyny i potencjometr przepływomierza.

Ale to akurat wiadomo. Jest bardzo dużo opracowań na temat w necie. Dla każdego auta jest tak samo:
-jałowy 14,7
-pod obciążeniem 12,5-13,1(bez doładowania)
-pod obciążeniem 11,5 (dla silników z doładowaniem)
-cruising 17-18

Cała filozofia:)

pozdr.
pz

Panowie!

Czy jest w Poznaniu lub okolicy blacharz któremu mozna powierzyć szuche. Czas nie gra roli raczej precyzja i umiłowanie dłubaniny. Moja świeżo nabyta maszyna niestety potrzebuje ingerencji i to w miare szybko - progi, drzwi, nadkola przód itd.

Proszę o radę

pytaj HELMUTA, ale nie wiem czy ten blacharz jeszcze będzie chciał robić jakieś 6 :grin: