Zdemontować błotniki, wypiaskować je , poddać procesowi odrdzewiania, załatać ewentualne dziury pozostawione przez rdze, poddać procesowi odtłuszczania i cynkowania.
W ten sposób mamy odrdzewiony, naprawiony, ocynkowany blotnik.
Całą operacje szacuje na koszt około 200 – 300 Pln za błotnik
Marcin79:
Zdemontować błotniki, wypiaskować je , poddać procesowi odrdzewiania, załatać ewentualne dziury pozostawione przez rdze, poddać procesowi odtłuszczania i cynkowania.
W ten sposób mamy odrdzewiony, naprawiony, ocynkowany blotnik.
Całą operacje szacuje na koszt około 200 – 300 Pln za błotnik
Może to i sposób… bo kupić trudno.
Ale w przyszłym roku na wiosnę wybieramy się do Essen na największe ponoć targi starej motoryzacji w Europie. Może tam coś znajdziesz?
Ja w każdym razie mocno na to liczę!
Marcin
13 Grudzień 2004 22:02
3
czyli co juz sie zdecydowales na ta 633
Marek
15 Grudzień 2004 12:26
4
Hmm to jest pomysł - zabezpieczyć błotniki powłoką galwaniczną
Adam
15 Grudzień 2004 12:50
5
Kto będzie to robił? Skąd ten cennik?
Marek
15 Grudzień 2004 12:58
6
w sumie cen nie znaju - ale koncepcja dobra - można popytac tu i tam
odrdzewianie i cynkowanie kosztuje doslownie grosze za decymetr, znam kilka miejsc
sam zdemontuje, grosze za odrdzewianie, dam kuplowi blacharzowi zeby mi zalatal blotnik, grosze jeszcze raz za odrdzewianie i cynkowanie, sam blotnik zaloze
Kuba
15 Grudzień 2004 15:51
9
Pięknie, piszę się na to w ciemno Wiem, że może to pomóc na długo bo błotniki oryginalnie nie były zabezpieczane
kazdy element mozna wlozyc do wanny i odrdzewic oraz ocynkowac, czesci podwozia rownierz.
Jak ktos ma botniki w dobrym stanie warto zainwestowac i ocynkowac, koszta jak juz pisalem są smieszne
Kuba
15 Grudzień 2004 15:59
11
A czy tym elementem może być moja karoseryjka
jestes ograniczony jedynie wielkoscia wanny.
Tez juz mysalem o cynkowaniu calego auta, ale bez ciecia sie nie obejdzie no chyba ze znajdziesz wanne wielkosci calego auta.
zalew
15 Grudzień 2004 17:53
13
300pln za wypiaskowanie, odrdzewienie, polatanie dziur, ocynkowanie i polakierowanie? gdzie tak daja?
Adam
16 Grudzień 2004 06:34
14
Bez cięcia, to tylko błotniki i drzwi, ewentualnie maska i klapa bagażnika
Kuba
16 Grudzień 2004 07:16
15
czy sugerujesz żebyśmy dla ułatwienia pocięli swoje szósteczki
James
16 Grudzień 2004 08:15
16
Pawel
16 Grudzień 2004 15:31
18
toco Kubuś, zaczynamy od twojej, w końcu chciałes gruntownego remontu
Kuba
17 Grudzień 2004 10:13
19
jak ją później zrobisz na igiełkę, to czemu nie… tnij do bólu, ale pamiętaj, że prościej ciąć niż składać
Pawel
17 Grudzień 2004 11:34
20
Kubuś będe sie starał ze wszystkich sił jak tylko potrafie