To byl tylko wstep 
co do danych ilosciowych, to sprzeczaja sie demony hihi nie mozna okreslic dokladnej ilosci Karmann-ow, bo jak na poczatku produkcji Karmann robil caly samochow, tak pozniej robila BMW czesc roboty, ale w tym czasie Karmann zajmowal sie robota karoserii… i to juz nie byl Karmann oficjalnie, chociaz produkowany w fabryce Karmann 
Dalsza czesc bedzie wygladac tak w przyblizeniu… wkleje od Karmann-a zeby zobaczyc calosc.
Wersja pierwsza – Karmann-6
Produkowany byl od pazdziernika 1975 roku do wrzesnia 1977 roku, dokladnie 9800 sztuk.
Na europejski rynek wyszla wersja Solex – podwojny gaznik 2966ccm 185 PS i z gaznikiem wtryskowym 3188ccm 200 PS. Z zewnatrz modele te sa identyczne. Karmann-633 CSi w odroznieniu od 630 CS posiadal skorzana kierownice i wykonana w skorze galke biegow
Model ten nie posiadal centralnego zamka, tylnie szyby byly seryjnie elektrycznie otwierane, ale przednie juz byly jako dodatek. Przyciski szyb maja chromowane obwodki, tak samo jak trojkatne podstawki pod lusterka boczne (prawe lusterko bylo dodatkiem).
Seryjne fotele byly kombinacja skory z materialem, cala skorzana tapicerka byla dodatkiem.
Pierwsze samochody (do kwietnia 1977 roku) mialy spryskiwacze montowane jako male rureczki ktore wystawaly z kratek powietrznych. W pierwszym polroczu produkcji 633 CSi, byl produkowany w przeciwnienstwie do 630 CS tylko z manualna skrzynia biegow. Dach otwierany, byl wprowadzony tez pozniej. Podstawowym znakiem rozpoznawczym jest plakietka Karmann-a ktora znajduje sie na slupku przednim od strony kierowcy, a zawiera obok numeru koloru, numer karoseri.
Podstawowym wrogiem Karmann-a jest rdza, ktora przyczynila sie do tego ze 90% tych samochodow skonczylo swoj zywot na zlomie. Rdza jest obecna wszedzie i nie ma takiego miejsca w ktorym by jej nie bylo. W tamtych latach nie stosowano jeszcze fabrycznych zabezpieczen antykorozyjnych i nie tylko Karmann, ale i inne marki samochodow padly ofiara korozji.
Szczegolna uwage nalezy zwrocic na tylnie nadkola, srodek bagaznika, tylni i przedni pas, przednie blotniki, progi, drzwony amortyzatorow, falze przy blotnikach i w bagazniku.
Nie mozemy zapomniec o drzwiach i otworze dachu otwieranego, a takze wspornikach klapy przedniej i bagaznika.
Nastepnym problemem w tej generacji 6-tki, jak i modeli 88/89 r. jest to ze BMW w przeciwienstwie do innych producentow wyzszej klasy samochodow, nie jest w stanie zapewnic calej palety czesci zamiennych do starszych modeli, przy czym wnetrze cierpi na tym najwiecej.
Dlatego wnetrze auta powinno byc jak najbardziej kompletne i w jak najlepszym stanie.
Podporki lokci przy drzwiach, zaczepy tylnej polki, zaczepy schowka sa newralgicznymi punktami. Oczywiscie mozna dobrac odpowiednie rzeczy z nowszych modeli, ale nie bedzie to juz oryginalny Karmann.
Problemy przewijajace sie przez wszystkie generacje 6-tek, zostana opisane w dalszym ciagu poradnika.
Na podstawie danych technicznych z 1976 r - srednie spalanie 630 CS – 11,4 litrow, przy 633 Csi dzieki pompie wtryskowej 11 litrow na 100 km. Zalecany rodzaj benzyny 98.
Wersja druga - 6 CS
Modelowe oznaczenie „6CS” pozostalo do 1982 roku, chociaz juz w lipcu 1977 roku Karmann zajmuje sie tylko produkcja surowej karoseri, montaz auta zostal przeniesiony do nowo powstalej fabryki BMW w Dingolfing.
Nie wkleja sie juz plakietki Karmann na slupku, centralny zamek jest seryjnie i biala wskazowke predkosciomierza zamieniono na czerwona. W 630 CS tak jak w mocniejszej wersi montuje sie seryjnie skorzana kierownice i galke biegow, w obu modelach seryjnie sa tez wszystkie szyby otwierane elektrycznie, tapicerka skorzana foteli, za to tylnie podglowki wrocily na liste dodatkow. Zrezygnowano z chromowych obwodek na przelacznikach, chromowana podstawa w lusterkach bocznych montowana jest do konca 1979 roku.
W grudniu 1977 r. zaczeto produkcje 635 Csi - 3452ccm 218 PS L-Jetronic, model ten wszedl do sprzedazy na jesieni 1978. We wrzesniu 1979 roku L-Jetronic zostaje w 633 CS zastapiony nowa generacja wtrysku elektronicznego „Motronic” zwany tez DME pierwszej generacji. W 635 Csi Motronic wchodzi rok pozniej ale juz w udoskonalonej wersji DME II. W zwiazku z wprowadzeniem DME musial zostac zmieniony uklad wydechowy a co za tym idzie od 1979 roku zmienila sie konstrukcja karoserii.
W czerwcu 1979 r. Wchodzi na rynek model 628 Csi – 2788ccm 184 PS, w tym samym roku zaprzestano produkcji 630 CS. Model 628 Csi zostaje wyposazony w L-Jetronic i tak juz pozostaje do konca produkcji czyli do 1987 roku. W tym samym roku zmieniono podtrzymywanie klapy na gazowe amortyzatorki. 628 Csi i 633 Csi nie roznia sie od siebie optycznie, 635 Csi oprocz innych felg zostaje wyposazony w spoiler na tylniej klapie i duzy spoiler pod przednim zderzakiem. W roku 1978 (wrzesien) zostaje tez zmieniona forma kolumny kierowniczej z okraglej na kanciasta, a dokladnie rok pozniej zegarek analogiczny zastapiony zostaje elektronicznym wyswietlaczem.
16.548 samochodow drugiej generacji zostalo wyprodukowanych na rynek europejski, w czym 61% kupujacych zdecydowalo sie na model 635 Csi. Druga generacja 6-tki cechuje sie takimi samymi jak w Karmann-6 problemami z karoseria, czesci zamienne sa trudno dostepne ale zwazywszy ze wyprodukowano dwa razy wiecej egzemplarzy i sa mlodsze od Karmann-a, to jest wieksza szansa na znalezienie auta w dobrym stanie.
W tych samych latach BMW zmniejszyla spalanie w swoich motorach i chociaz 630 CS palilo tak jak wczesniej 11.4 l/100km, to juz 633 CSi i 635 CSi 10,0 litrow na 100 km.
BMW w roku 1980 sprecyzowalo spalanie i podzielilo na predkosci 90 i 120 km/h a takze jazda miejska. 628 Csi – 8,2 / 10,1 i 17,7 litra. Ten sam model z automatyczna skrzynia biegow – 8,8 / 11,1 i 16,8 l.
633 Csi – 8,6 / 10,3 i 16,9 – automatyk 9,2 / 11,2 i 16,3
635 Csi – 8,6 / 9,9 i 19,6 – automatyk 9,2 / 10,5 i 17, 3
cdn… jak sie wyrobie z praca 