wstepnie z gorgiem rozmawialismy o stronie troche i na moje pytanie o e23 powiedzial ‘wiecej zaangazowania ze strony e23 to bedzie dzial’
tak wiec
zbierzmy tu materialy dot. e23 zeby mozna bylo sporzadzic dzial 7 na stronie. wklejajcie tu wszelkie linki do tabel, galerii, artykulow, itp., ew. wysylajcie mi na mail, potem sie ustali kto to zbierze do kupy i z tego zrobi dzial z historia/danymi (jak bedzie ustalone co jak na stronie jest potrzebne).
Ze wzgledu na ograniczona ilosc uzytkownikow E23 w Strefie Klubowej temat przenosze do strefy ogolnodostepnej. Mam nadzieje ze zaowocuje to zalewem materialow o E23…
Gorg
Tak na dobry początek . Tak myślę , w jakim stopniu możemy wykorzystać te materiały , co z właścicielami niektórych stron tzn. ich ewentualną zgodą na wykorzystanie materiałów .
materialy nie beda kopiowane w sensie tresci, ulozy sie swoja… specyfikacje tak, ale te nie sa przeciez zastrzezone bo nie maja autora, to tylko dane do przepisania o ewentualne fotki mysle ze wystarczy spytac (choc np moja e23 jakies forum bmw sobie wzielo do galerii nie pytajac mnie o zgode, no ale nie bede im robil problemu), a jesli autor bedzie nieosiagalny to zlinkowac strone w jakiejs rubryce ‘ciekawe linki, strony prywatne’ czy jakos tak i tyle
Mam ok 3 000 zdjęć e23 na CD zbierane przez ładnych kilka lat, kosztowało mnie to ładnych kilka godzin/dni w internecie i nietylko ale kolekcja jest pokaźna, jeśli przydałaby się mogę podesłać komuś CD
Ja mam na początek kilka książek (6szt) o BMW - może coś zeskanować
Jak znajdę chwilę to dopiszę co w każdej ciekawego dla nas.
Ale nie w tym tygodniu
Primo po pierwsze:
W piatek jadę zdawać egzamin na naucz. dyplomowanego i :piwko:
Primo po drugie:
W poniedziałek mam imieniny, więc w weekend :piwko:
Primo po trzecie:
W sobotę gramy w siatę w MŚ o 10-tej w półfinale z Bułgarią, więc :piwko:
Primo po czwarte:
W niedzielę gramy o 10-tej o złoto w MŚ (lub o 9tej o brąz, ale to nie wchodzi w grę ), więc :piwko:
Primo po piąte:
Pewnie też macie te książki… I tylko kto je przetłumaczy
zdjec z internetu i tak sie nie wykorzysta, bo narusza to cudza wlasnosc.
strony zapisywac na dysku i wysylac na cd???
poza tym ten topic zasugerowalem nie po to zebysmy zapisali na cd wszystko o e23 i ten co bedzie robil strone cos sobie musial wybierac, tylko jako czesc bedaca fanami e23 sami najpierw zebrali materialy i potem umowili sie kto co robi i zaproponowali gotowa zawartosc tego dzialu… podstawowa potrzebna zawartosc: historia, modele, specyfikacje, ilosc wyprodukowanych, roznice w wygladzie przed/po, roznice w rynku eur/usa, linki zewnetrzne (do zagranicznych klubow, galerii i stron z poradami) - to raczej oczywisty content i mozemy spokojnie odciazyc pozostalych z zadbania o to i dostarczyc gotowe sporzadzone dokumenty dla tworcy strony.
ja to widze tak:
co jest potrzebne, to linki do ciekawych i dokladnych opisow historii e23 i specyfikacji modeli.. na tej podstawie bedzie mozna napisac wspolnie (w sensie zglosza sie osoby ktore chca cos napisac, podzielimy sie obowiazkami i sie potem grupowo ewentualnie pokrytykuje, skoryguje) artykuly o serii 7 rekin, zrobic tabele ze specyfikacjami, podlinkowac porady, itd..
co myslicie?
ps. jesli chodzi o broszury to mozna skany okladek i ciekawych fragmentow/fotek jako ciekawostke przedstawic i podac tytuly, daty wydania.. ale calosci udostepnic online publicznie pod szyldem klubu nie, bo to zwykle naruszenie praw autorskich i nie ma sensu sie narazac na problemy..
chętnie sie podejme napisania aktykulu/poradnika kupna e23, na co zwracać uwage taki od A do Z(sprawdzenie VIN’u do stanu chromów). Oczyscie chętnie przyjmę przy tym pomoc w postaci fotek i maego/obszernego opisu.
Widzę , że mamrazm nastał . To ja walnę te zestawienia tabelaryczne z pojemnoścoiami , ilością sztuk , a nawet wstawię - o zgrozo te z motorem 2,5 litra , itd.
Ja mam stronkę o E23 www.bmwe23.80.pl
Możemy ją wykorzystać jako szkielet strony, uzupełnić info, dodać artykułów itd, lub wykorzystać ją jako “dawcę” do nowej stronki
Mówisz o linku do tego forum???
Bo idea robienia konkurencyjnego forum mi nie pasuje
żałobnie???
Grafika jest do dopracowania bo robiłem ją po kryjomu w pracy