wlasciciele e23 laczcie sie

wstepnie z gorgiem rozmawialismy o stronie troche i na moje pytanie o e23 powiedzial ‘wiecej zaangazowania ze strony e23 to bedzie dzial’

tak wiec

zbierzmy tu materialy dot. e23 zeby mozna bylo sporzadzic dzial 7 na stronie. wklejajcie tu wszelkie linki do tabel, galerii, artykulow, itp., ew. wysylajcie mi na mail, potem sie ustali kto to zbierze do kupy i z tego zrobi dzial z historia/danymi (jak bedzie ustalone co jak na stronie jest potrzebne).

Ze wzgledu na ograniczona ilosc uzytkownikow E23 w Strefie Klubowej temat przenosze do strefy ogolnodostepnej. Mam nadzieje ze zaowocuje to zalewem materialow o E23…
Gorg

Mam trzoszkę materiałów wyjściowych i wrzucam :

http://www.bmw-e23-club.de/chronik2.htm

http://www.bigarnie.co.za/cars/745i/M745i.htm

http://www.unixnerd.demon.co.uk/e23.html

Trochę porad :

Tak na dobry początek :sunglasses: . Tak myślę , w jakim stopniu możemy wykorzystać te materiały , co z właścicielami niektórych stron tzn. ich ewentualną zgodą na wykorzystanie materiałów .

Inne ciekawostki dropsa :sunglasses: :

materialy nie beda kopiowane w sensie tresci, ulozy sie swoja… specyfikacje tak, ale te nie sa przeciez zastrzezone bo nie maja autora, to tylko dane do przepisania :slightly_smiling_face: o ewentualne fotki mysle ze wystarczy spytac (choc np moja e23 jakies forum bmw sobie wzielo do galerii nie pytajac mnie o zgode, no ale nie bede im robil problemu), a jesli autor bedzie nieosiagalny to zlinkowac strone w jakiejs rubryce ‘ciekawe linki, strony prywatne’ czy jakos tak i tyle

to sie tez przyda mysle
http://www.ultimatespecs.com/?option=4&brand=11#E23
choc konie mechaniczne sa wg zaoceanicznej specyfikacji przeliczania tak wiec sie nie zgadzaja idealnie

no i oczywiscie

Dobre , też tak uważam .

Mam ok 3 000 zdjęć e23 na CD zbierane przez ładnych kilka lat, kosztowało mnie to ładnych kilka godzin/dni w internecie i nietylko :grin: ale kolekcja jest pokaźna, jeśli przydałaby się mogę podesłać komuś CD

moi drodzy, ponieważ z waszych zapowiedzi wynika, iż materiałów macie całkiem sporo proponuję następujące rozwiązania:

  1. poproszę o wysyłkę płyt na mój adres domowy
  2. lub @

ja to wszystko zarchiwizuję i jeśli zdecydujemy się kto ma nam wykonać strony i jak one z grubsza będą wyglądały przekażę to odpowiednim ludziom.

będzie znacznie prościej jeśli pościągacie materiały podawane w linkach

Ja mam na początek kilka książek (6szt) o BMW - może coś zeskanować :question: :question:

Jak znajdę chwilę to dopiszę co w każdej ciekawego dla nas.

Ale nie w tym tygodniu :flushed:

Primo po pierwsze:
W piatek jadę zdawać egzamin na naucz. dyplomowanego i :piwko:
Primo po drugie:
W poniedziałek mam imieniny, więc w weekend :piwko:
Primo po trzecie:
W sobotę gramy w siatę w MŚ o 10-tej w półfinale z Bułgarią, więc :piwko:
Primo po czwarte:
W niedzielę gramy o 10-tej o złoto w MŚ (lub o 9tej o brąz, ale to nie wchodzi w grę :laughing: ), więc :piwko:
Primo po piąte:
Pewnie też macie te książki… I tylko kto je przetłumaczy :question: :question: :question:

(A gdzie w tym wszystkim moja wątroba :question: :grin: )

Krysti, bez urazy.
Temat dotyczy E23 i tego się trzymaj.

zdjec z internetu i tak sie nie wykorzysta, bo narusza to cudza wlasnosc.

strony zapisywac na dysku i wysylac na cd???
poza tym ten topic zasugerowalem nie po to zebysmy zapisali na cd wszystko o e23 i ten co bedzie robil strone cos sobie musial wybierac, tylko jako czesc bedaca fanami e23 sami najpierw zebrali materialy i potem umowili sie kto co robi i zaproponowali gotowa zawartosc tego dzialu… podstawowa potrzebna zawartosc: historia, modele, specyfikacje, ilosc wyprodukowanych, roznice w wygladzie przed/po, roznice w rynku eur/usa, linki zewnetrzne (do zagranicznych klubow, galerii i stron z poradami) - to raczej oczywisty content i mozemy spokojnie odciazyc pozostalych z zadbania o to i dostarczyc gotowe sporzadzone dokumenty dla tworcy strony.

ja to widze tak:
co jest potrzebne, to linki do ciekawych i dokladnych opisow historii e23 i specyfikacji modeli.. na tej podstawie bedzie mozna napisac wspolnie (w sensie zglosza sie osoby ktore chca cos napisac, podzielimy sie obowiazkami i sie potem grupowo ewentualnie pokrytykuje, skoryguje) artykuly o serii 7 rekin, zrobic tabele ze specyfikacjami, podlinkowac porady, itd..

co myslicie?

ps. jesli chodzi o broszury to mozna skany okladek i ciekawych fragmentow/fotek jako ciekawostke przedstawic i podac tytuly, daty wydania.. ale calosci udostepnic online publicznie pod szyldem klubu nie, bo to zwykle naruszenie praw autorskich i nie ma sensu sie narazac na problemy..

chętnie sie podejme napisania aktykulu/poradnika kupna e23, na co zwracać uwage taki od A do Z(sprawdzenie VIN’u do stanu chromów). Oczyscie chętnie przyjmę przy tym pomoc w postaci fotek i maego/obszernego opisu.

No to zaczynaj… foty “miejsc strategicznych” zrób na swojej buni…

Ale chciabym pokazać, np. jak wyglądają nieciekawe podużnice itp. Ale to co sie da to zrobię :slightly_smiling_face:

Widzę , że mamrazm nastał . To ja walnę te zestawienia tabelaryczne z pojemnoścoiami , ilością sztuk , a nawet wstawię - o zgrozo te z motorem 2,5 litra :face_with_rolling_eyes: , itd.

marazm - sorki :flushed:

Ja mam stronkę o E23 :grinning:
www.bmwe23.80.pl
Możemy ją wykorzystać jako szkielet strony, uzupełnić info, dodać artykułów itd, lub wykorzystać ją jako “dawcę” do nowej stronki :grin:

Nio. A nie prościej poprostu na tej stronie dodać forum? Tylko co tam tak żałobnie…

Mówisz o linku do tego forum???
Bo idea robienia konkurencyjnego forum mi nie pasuje :grinning:
żałobnie??? :astonished:
Grafika jest do dopracowania bo robiłem ją po kryjomu w pracy :grinning:

Co do forum masz rację.
Tak, chodziło mi o czarne tło, ale to szczegół. Generalnie jak na początek to jest OK.

Z tego co czytam to wszystko jest ustalone co do tego kto strone bedzie robił itp. No i pozatym e23 i e24 niech beda razem.

My mamy zebrać materiały dotyczące e23 nic pozatym.