Może ktoś ma na to jakiś dobry patent bo czytałem że to nie łatwa sprawa… Jakimś ściągaczem je zaatakowac ? Moje są jeszcze oryginalne i guma cała popękała…
Dla jasności nr 2 na rysunku
Rear axle support/wheel suspension | BMW 5' E28 520i M20 Europe
Może ktoś ma na to jakiś dobry patent bo czytałem że to nie łatwa sprawa… Jakimś ściągaczem je zaatakowac ? Moje są jeszcze oryginalne i guma cała popękała…
Dla jasności nr 2 na rysunku
Rear axle support/wheel suspension | BMW 5' E28 520i M20 Europe
Odpowiedz brzmi wypalić ![]()
P.S: wiem to z forum e12-e28
proponuję przeglądać dokładniej ![]()
Na E12-E28 nic o tym niema…
Jak ma się belkę wyjętą to wiadomo że najlepiej wypalic !
Ale nie chce mi się zdjemowac całego tylnego zawieszenia…
Czytam parę tematów na e12-e28 m.in. ten: E12-E28 :: Zobacz temat - [E28 524td] Milosz ![]()
Jak się nie chce to życzę powodzenia ![]()
ALBO Macias pomoże :piwko:
jest jedna baaardzo prosta metoda ktora zajmuje kilkanascie minut na wyjecie 1 sztuki . mianowicie kanal , dlugie ostre wiertlo oraz dobra wiertarka . wiercenia nalezy dokonac od najmocniejszej strony belki aby uniknac dla niewprawionego “wiertacza” uszkodzenia otworu belki . wiercac pionowo w gore metalowa obudowe tulei spowodujemy to iz po skonczonej pracy nalezy odejsc gdyz lecaca tuleja moze spasc nam na duzy palec u nogi . zawsze tak robie i zawsze sie udaje .
zawsze się udaje… w kóry palec trafić ![]()
hehehe dobra sprawa poduszka tylnej belki i tuleje wymiana z kumplem w e23 zajeła mi 3 dni po 12 godzin(w tym prace dodatkowe wyjecie belki i wahaczy)
Wypalenie polecam przy poduszkach przy tulejach mozna je wycisnac jak masz duuuuze imadło przy czym poduszki nawet po wypaleniu trzeba z nimi walczyc musialem jeszcze ciac brzeszczotem a potem mialem wiartarke z funkcja molta pnelmatycznego i dopiero wtedy poszlo
przy wypaleniu nalezy pamietac ze musi byc duza temp by guma zaczela sie palic jesli jest bardzo sparciala jak jej calkowicie nie wypalisz jest jak klejaca ciagnaca sie masa = przerąbane
Ja byłem przy tym jak Dawidek robil to w godzine ![]()
kanał, przepał, młot ślizgowy i duzo piwa!
Chyba jednak podjadę z tym do warsztatu Adama ![]()
U mnie też to zrobili w godzinę-dwie. Brzdąknęli tylko o jakimś specjalnym ściągaczu… ![]()
Ja próbowałem wielu sposobów łacznie z wypalaniem, które podczas bliskości zbiornika z paliwem jest niebezpieczne. Najlepszą i bezpieczną metodą z resztą stosowaną w ASO jest zdjęcie belki, która zajmuje najwięcej czasu ale wówczas wyciśnięcie i wciśniście poduszek zajmuje 5-10minut
Oczywiście operacja wskazana na podnośniku. Ogólny czas naprawy od 45min-3h przy użyciu pistoletu i grzechotki pneumatycznej :u:
No to się pewnie u Ciebie pojawię jak samochód stanie na kołach ! ![]()
Ogólny czas naprawy od 45min-3h przy użyciu pistoletu i grzechotki pneumatycznej :u:
z WD-40 - 45 min, bez WD-40 - 3h ![]()
Ja polecam CRC rost frost
Czy jakoś tak… Każda śruba puści !
ale tego sie pić nie da ![]()
ale tego sie pić nie da :mrgreen:
Jak nie !?
![]()
Jakiś czas temu zacząłem kombinować nad ściągaczem i metodą, która pozwoli wymienić tuleje:
Trochę zamieszane – ale może jednak da się wyczuć to, o co chodzi. Oczywiście zaznaczam, że metoda i tego typu ściągacz wymagają wcześniejszego wypatroszenia tulei z części wewnętrznej – ale chyba jedynie przy tym odcinku całej roboty pojawi się pot na czole.
Jeżeli chodzi o temat wkładania nowych tulei – przewiduję zrobić to na podstawie innego ustrojstwa (nie mam jeszcze rysunków) – łapiącego obręcz belki od zewnątrz i wprowadzającego tuleję tym razem poprzez ściskanie śruby, czyli odwrotnie do sytuacji przy wyciąganiu starej tulei (mniejsza teraz z tym, szczegóły przy innej okazji).
(oczywiście to fragmentaryczne pokazanie mojego zamysłu jest wymiarami dostosowane do sytuacji w E34, ale idea chyba będzie mieć także zastosowanie w E24).
Macie jakieś zdanie na ten temat
A może ktoś już ma coś działającego na identycznych zasadach
Wtedy podam adres i grzecznie poproszę o pożyczenie mi tego, bo moje nowe tuleje już ponad rok czekają na włożenie ![]()
Pozdrawiam.
Weź dużego młota
![]()
Chcę bez młota.
![]()