Zabezpieczenie rdzy przed dalszym postępem

Panowie, jakie są Wasze doświadczenia z środkami antykorozyjnymi do profili zamkniętych jak i nadwozia? Wiem, że jest tego sporo, ale większość z nich to przereklamowane buble. Jednym z najchętniej używanych jest Valvoline Tactyl, ludzie sobie go cenią, ale ostatnio kolega mi polecił rustcheck - podobno sprawuje się rewelacyjnie na Fiacie 125p. Cena nie jest atrakcyjna, bo 300zł/4L ale nie o to chodzi. Podobno nadaje się na lakier jak i do profili zamkniętych. Czy ktoś z Was miał styczność z tym preparatem?

Juz od dawna hoduje ten link:

Mysle, ze taka konserwacja wystarczy chyba na dlugo?! I jestem ciekaw co to jest za srodek, ktorego uzyl ten koles…na jednym ze zdjec widac, ze koles podgrzewal to cos “grzalka elektryczna”…znacie nazwe tego bezowego cuda?

Po dwoch latach od naprawy blacharskiej mojej buni moge powiedziec, ze tylko solidne, dokldne i zmudne wykonanie impregnacji da jakis wymierny rezultat…to co robilem osobiscie po dzis dzien nie wylazi…a naprawy blacharza wylazly praktycznie po 1,5 roku.
Osobiscie na “rdze” uzywalem Brunoxa a do profili zamknietych szukalem woskow o kolorze i konsystencji podobnej do oryginalnej konserwacji…nazwy ci nie podam bo nie pamietam (aby nie najtansze).

jest napisane, że to timeMAX

a tutaj oferta Produkte mit Fangemeinde: Besuch im Unimog-Museum und bei Trigema – TimeMAX

jestem w trakcie wspawywania reperaturek , czyte preparaty z linka nadaje sie do zabezpieczenia spawów , czy lepiej coś innego??

bezpośredni na spaw idzie cynk w sprayu.

http://allegro.pl/oliva-podklad-epirust-alu-steel-primer-0-98l-i1572637276.html
http://moto.allegro.pl/podklad-epoksydowy-antykorozyjny-kpl-1-6-l-novol-i1558098612.html

Bezpośrednio na spaw musi iść jakiś podkład reaktywny - w wyniku spawania tworzy się kwas, więc najpierw trzeba się go pozbyć od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Może jakiś reaktywny Novola.

Cynk w spreju to chyba mocno przereklamowany jest. Jeśli chcesz czegoś podobnego to (pod warunkiem że zaraz po spawaniu) można spróbować Corrine - część osób poleca, część nie.

http://allegro.pl/grunt-reaktywny-wash-primer-2-litry-super-jakosc-i1525958752.html

Osobiście u siebie zamierzam wszystko traktować Fertan’em - http://www.lr.pl/fertan

Poczytaj sobie o tym preparacie :slightly_smiling_face:

Używałem i nie mam rewelacyjnego zdania - patrz forum E24 :: Zaloguj.
Corrina - mało się znam na farbach ale tego preparatu bezpośrednio po spawaniu używa blacharz, o którym ja myślę, że się zna. Corrina jest na bazie spirytusu więc nie dość, że się dobrze kojarzy to jeszcze daje cieniutką powłokę wyschniętą dosłownie parę minut po naniesieniu.

Janusz, widać ile osób tyle opinii. Odnośnie Fertanu czytałem same superlatywy, nawet na youngtimer.pl. Chyba jesteś nieliczną osobą, która nie jest zadowolona. Wszyscy piszą też, że Fertan dobrze penetruje (polecają go przecież na łączenia blach). Nie wiem w czym problem, może operację było trzeba powtórzyć…? Na którejś ze stron czytałem o 2 zabezpieczonych elementach po piaskowaniu - jeden pokryty bezpośrednio antykorozją, drugi najpierw Fertan, potem antykorozja - w pierwszym przypadku rdza wychodziła, w drugim nie.

O Corrinie słyszałem od kolegi, który remontował Zastawę - nie narzekał. Ale w internecie znalazłem kilka niezbyt pochlebnych opinii.

Jeśli masz naprawdę zaufanego blacharza, który oprócz robienia klasyków ma też kilka (albo chociaż jednego) i twierdzi, że tak jest OK to może warto mu zaufać. Po tym co czytałem, wynikało jasno, że sam cynk nie wystarczy. Zresztą cynk chyba tylko chroni do pewnego momentu (podobnie jak chrom).

zadecydowane

Na spawy idzie
http://allegro.pl/grunt-reaktywny-wash-primer-2-litry-super-jakosc-i1525958752.html
na czystą blachę
http://moto.allegro.pl/podklad-epoksydowy-antykorozyjny-kpl-1-6-l-novol-i1558098612.html

całość ma być pokryta podkładem akrylowym +na zewnątrz baza+ klar , od wewnątrz na podkład baza

w załączeniu link do testu środków zabezpieczających profile zamknięte niemieckiego AutoBild. Wygrał olej “Mike Sanders”. Do kupienia na eBay.de
W Niemczech to podobno jeden z najbardziej popularnych środków do zabezpieczania old/ youngtimerów. Jest problem z nakładaniem, bo trzeba najpierw rozgrzać do 120 st C.

Znam i potwierdzam. Jakiś czas temu pisałem nawet o nim na forum bo mój brat miał do sprzedania kilkanaście puszek tego. Podobno wygrał w testach w długim okresie czasu.