Oczywiście śrubki od przednich kierunków się kręcą same sobie… Jak to zrobić? Wiertara od strony lusterka i rozwiercić śrubę?
=> wydłub same zaślepki, pod nimi jest normalny łeb od śruby.
Jak zdjąć listwy z tylnych boczków? Pewnie tam są spinki zintegrowane z listwą (tylne) w Baurze to popsułem a tu bym nie chciał…
=> chodzi ci chyba o błotniki … były tam trzy rodzaje spinek , ale u ciebie powinno być tak: odkręć tył listwy (do nakrętki dostaniesz się od strony wnęki koła), lekko ociągnij listwę i wysuń w kierunku przodu samochodu.
I jak zdjąć listwę od przedniego blotnika do dachu… Gdzie ona się kończy? jak spinkę zdjąć? Jakieś patenty?
**=> śrubki są pod oluminiową listwą maskującą. należy ją delikatnie stopniowo podważać małym śrubokrętem (albo jakimś drewienkiem), aby nie pogiąć. natomiast spinkę się przesuwa, albo wypada sama po odkręceniu listew **
delikatnie podważasz nie te oznaczone elementy tylko taką cienką chromowaną listewkę która jest na tym rysunku ale nie ma numerka. składa się z dwóch elementów które łączą się mniej więcej w połowie dachu. i mają w sumie ze 3 metry długości a ta listewka jest mocowana w elemencie nr 1. tam gdzie pokazuje kreska od jedynki
pod nikielkami sa male srubki . ale jesli nikle trzyma mocno tasma klejaca to marne szanse na uratowanie tematu . jesli je ponaciagasz przy zdejmowaniu to juz nie wroca do dtanu pierwotnego . wlasciwie nie ma sposobu … jest tylko lud szczescia …
AD 2
a kierunki mozesz smialo przewiercic gdyz lebki srub sa zalane plastikiem i jesli sie obrocily to nic juz nie zdzialasz . przewierc od strony zarowki i w ta tez strone wyciagnij srube . wstaw nowa , najlepiej na srubokret a od komory silnika nakretka szybko , latwo i przyszlosciowo
Do klamki podchodzilem 2 razy i dwa razy w nerwach zepsulem. Jak zobaczylem jak moj znajomy blacharz zdjal raz klamke z E24 po ciemku i zajelo mu to niecale 5min nigdy wiecej nie prubowalem, do okola wszystko sam a z klamka do niego